Pirmosios žolės yra sukaupusios pačias vertingiausias medžiagas

salpusnisŽolininkai primena, kad bręstantys medžių pumpurai ir iš žemės prasikalusios pirmosios žolės – vertingiausi pavasario augalai, kadangi jie būna sukaupę pačias vertingiausias medžiagas.

Apie tai rašėme praėjusiame „Sveikatos šaltinyje“. Šiame straipsnyje – daugiau jų patarimų.

Pagulėkite pušų spyglių vonioje

Dar vienas būdas pavasarį sustiprinti organizmą – pušų vonios. Pušų spyglius reikia susmulkinti, padaužyti, užpilti verdančiu vandeniu, šiek tiek pavirti ir palaikyti uždengus. Tuomet nuovirą supilti į šiltą vonią ir kartą per savaitę pagulėti joje apie 15 minučių.

Žolininkė Aušra Žvirblienė paragino prisikarpyti 5-6 cm pušų viršūnėlių su pumpurais ir prisilaužyti sudžiūvusių aviečių šakelių (po dvi geras saujas), parą jas palaikyti šaltame vandenyje, tuomet pavirti 20-30 min., užpylus pora litrų vandens, nukošti, įpjaustyti į nuovirą 2-3 citrinas, įpilti kilogramą cukraus ir virti dar apie porą valandų.

„Gausite nuostabų sirupą, kuris veikia kaip antibiotikas ir labai gerai gydo peršalimą. Profilaktiškai ligų sezonu jį vartoti reikia du kartus per dieną po valgio po arbatinį šaukštelį vaikui ir valgomąjį šaukštą suaugusiam“, – patarė pašnekovė.

Daug jėgų suteiks garšvos, dilgėlės, varnalėšos

„Tuoj lįs dilgėlės, garšvos, jau beveik išlindusios kiaulpienės, – pirmąsias gamtos dovanas vardijo žolininkė Jadvyga Balvočiūtė. – Kol dilgėlės jaunos, labai tinka skinti jų viršūnėles, kadangi jos dar minkštos, nesumedėjusios. Vėliau valgomi tik jauni lapai.

Juos galima nuplikyti ir valgyti kaip salotas. Pavasarį augalai ypatingai stiprūs, nes iš šaknų gavę visas veikiąsias medžiagas.
Valgyti tinkami ir raktažolių, varnalėšų lapai. Geriausiai su žolėmis daryti kokteilius – sumalti jas kartu su bananu ar obuoliu, mat atskirai jas gerai sukramtyti sunkiau.“

Tuo tarpu šalpusnio lapelių ar žiedelių žolininkė patarė nepadauginti, kadangi tai stiprus gydantis augalas. Jis veiksmingai gydo kosulį.

„Stebuklingas“ kremas iš šalpusnių ir kraują valanti arbata

Žolininkė A.Žvirblienė iš šalpusnių žiedų siūlo pasigaminti „stebuklingą“ kremą.

Indą jais reikia užpildyti trečdaliu, o tuomet iki galo užpilti kokybišku alyvuogių aliejumi ir 45 dienas palaikyti vietoje, kurioje indą pasiektų saulės spinduliai.

„Juo galima profilaktiškai tepti nosies landas saugantis nuo slogos. Mano ponios jį naudoja kaip brangiausią kremą“, – pasakojo pašnekovė.

Pasak jos, nuo peršalimų labai gerai apsaugo ir išoriškai vartojamas čiobrelių nuoviras. Saują čiobrelių reikia užpilti litru verdančio vandens ir įpilti į vonią, taip pat šiuo nuoviru labai gerai patrinti sinusitines landas, širdies sritį, kadangi veikliosios medžiagos puikiai pasisavinamos per odą.

Kraują valanti arbata – su dilgėlėmis

Vienodu kiekiu sumaišytos dilgėlės, medetkos ir kraujažolės – geriausias derinys, valantis kraują. Užplikytų minėtų žolių arbatą siūloma gerti kartą per dieną.

Vienos dilgėlės, pasak A. Žvirblienės, labai tirština kraują, todėl vyresni žmonės jas vartoti turėtų atsargiau.
„Dilgėlių pavasarį galima pasirinkti šviežių, o kitų vaistažolių dėti džiovintų“, – teigė pašnekovė.