Pjūklai pakirto pirmuosius Šilutės centro medžius

 

MEDZIAI PJAUNAMI_2Šiandien, rugsėjo 24 dieną, Šilutės Lietuvininkų gatvėje, šalia Antrojo pasaulinio karo aukų kapų, pradėti pjauti medžiai. Nusenusius medžius pjauna UAB „Šilutės komunalininkas“ darbininkai.

Pasak gatvėje dirbusių darbininkų, iki pirmadienio pietų jie buvo nupjovę 5 medžius ir pradėję tvarkyti vietas, kuriose jie augo.

„Šilutės naujienos“ jau rašė, kad neseniai buvo baigta miesto Lietuvininkų ir Tilžės gatvių medžių būklės ekspertizė. Tyrimą atliko Aleksandro Stulginskio universiteto Miškų ir ekologijos fakulteto želdinių būklės ekspertė doc. dr. Lina Straigytė ir jos pagalbininkas Tadas Vaidelys.

MEDZIAI PJAUNAMI_1Ekspertizės metu buvo įvertinta kiekvieno į projektą patenkančio medžio vizualinė būklė. Seni ir stambių parametrų medžiai, medžiai su giliomis žaizdomis buvo vertinti akustiniu tyrimu.

Ekspertai atrinko 121 medį, kurį dėl blogos būklės, jų nuomone, reikėtų pašalinti. Pasak UAB „Šilutės komunalininkas“ direktoriaus Audriaus Benkunsko, visi dabar šalintini medžiai yra pažymėti dažyta polietileno juostele.

Medžius pjaunantys žmonės „Šilutės naujienoms“ sakė, kad išpjovus senuosius medžius Šilutės miesto centre bus daug šviesiau.