Planuojama įrengti daugiau vietų valčių nuleidimui

valtysAkivaizdų valčių nuleidimo vietų trūkumą rodo prie žvejybai svarbių vandens telkinių tam neskirtose vietose atsirandantys privažiavimai. Jais vandens transporto priemonės gabenamos iki pat vandens, aplink juos išvažinėjama ir ištrypiama pakrančių apsaugos juostų augmenija. Fiksuodami tokius pažeidimus aplinkosaugininkai priversti skirti baudas aplinkai kenkiantiems valčių ir kitų vandens transporto priemonių naudotojams, nors sąlygos saugiai nuleisti vandens transporto priemonę ir nepažeisti aplinkosaugos reikalavimų nesudarytos.

„Norėdami, kad valčių turėtojai ir naudotojai nekenktų aplinkai, pirmiausia turime užtikrinti pakankamą valčių nuleidimui skirtų vietų skaičių. Juk pagrindinis mūsų tikslas – ne bausti ar drausti, bet sudaryti tinkamas sąlygas ir skatinti žmones laikytis taisyklių nekenkiant gamtai ir aplinkai“, – sakė aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

Aplinkos ministerija kviečia teikti motyvuotus pasiūlymus, kur reikėtų įrengti vietas valčių nuleidimui. Juos galima siųsti Gamtos apsaugos skyriaus vyriausiajam specialistui Povilui Paukštei el. paštu p.paukste@am.lt.

Daugelis iki šiol pasisakiusių žvejų nurodė būtinybę tokias vietas įrengti prie Kuršių marių (ties Kiaulės Nugara) ir Kauno marių (ties Grabuciškėmis, Kapitoniškėmis ir kitur), taip pat prie didesnių ežerų: Stirnių, Baltųjų Lakajų, Dusios, Metelių ir kitų ežerų.

Tikimasi, kad prie populiariausių tarp žvejų mėgėjų vandens telkinių valčių nuleidimo vietų įrengimas bus pradėtas jau kitąmet.

Reklama: pripučiamos valtys