Planuojama išleisti knygą apie Rusnės salos tradicijas ir žmones

rusnes-baznycia-577x240Įgyvendinant vietos projektą bus išleista knyga apie Rusnės salos tradicijas bei žmones, jų indėlį garsinant salą visoje Lietuvoje. Taip pat rusniškiai jau planuoja išlaidas tradiciniams salos renginiams – Šaktarpiui ir Stintų nakčiai organizuoti.

Savivaldybės tarybos posėdyje pristatytas sprendimo projektas „Dėl pritarimo dalyvauti projekte „Kartų kaitos dermė Rusnės saloje“. Toks projektas atitinka Šilutės žuvininkystės regiono vietos veiklos grupės „Žuvėjų kraštas” 2014 – 2020 metų veikos strategiją.

Politikai vieningai pritarė sprendimo projektui ir tam, kad Savivaldybė būtų projekto partneriu.

Bendra projekto vertė – 30 000 Eur. Bendruomenės prisidėjimo dalis – 5 proc. (1 500 Eur).

Bendruomenė lėšų neturi, todėl ir paprašė, kad rajono savivaldybė prisidėtų prie Vietos projekto bei būtų projekto partneriu.

Posėdyje dalyvavo ir bendruomenės „Rusnės sala” pirmininkas Saulius Bukantas, tačiau jo politikai nekalbino. „Šilutės naujienoms” S. Bukantas papasakojo, kad Rusnę reprezentuojanti knyga buvo išleista 2013 metais „Rusne, meile mano”, ji jau išdalinta Rusnės svečiams. Nauja knyga bus su naujais salos vaizdais, su nuotraukomis žmonių, gyvenančių ir dirbančių saloje. Per dešimtmetį Rusnėje daug kas pasikeitė, yra ir naujų statinių, ir poilsio vietų.

Dalis šio projekto lėšų bus panaudota ir tradicinėms rusniškių šventėms – Stintų nakčiai ir Šaktarpiui organizuoti.