Planuojama keisti lašišų, šlakių ir ungurių žvejybos taisykles, drausti skritulius

Aplinkos ministerija parengė Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių ir limituotos žvejybos tvarkos aprašo pakeitimus ir iki rugpjūčio 23 d. laukia pastabų.

BNS nuotr.

Numatoma drausti naudoti žvejybai skritulius, keičiamas draudimo žvejoti lašišas ir šlakius terminas, tikslinami upių ruožai, kuriuose galioja lašišų ir šlakių žvejybos ribojimai, siūloma visas rudens sezono metu sugautas lašišas ir šlakius paleisti, nustatomi ungurių žvejybos ribojimai Kuršių mariose.

„Keičiame taisykles žvejams mėgėjams, artimiausiuose planuose – verslinės žvejybos pokyčiai. Seimo rudens sesijoje bus svarstomi reikšmingi verslinės žvejybos ribojimai Kuršių mariose. Dėl verslinės žūklės draudimo ežeruose ir upėse politinis sprendimas ministerijoje jau priimtas, dabar nagrinėjame būdus, kaip greičiau tai įgyvendinti“, – teigia ministras Simonas Gentvilas.

Siūloma drausti plūduriuojančius, nepritvirtintus prie meškerykočio mėgėjų žvejybos įrankius – skritulius. Skrituliai dažniausiai naudojami žvejojant plėšriąsias žuvis ir neretai paliekami be priežiūros, jų naudojimas sunkiai kontroliuojamas, o piktnaudžiavimas daro neigiamą įtaką žuvų ištekliams.

Tikslinamos ir lašišų bei šlakių žvejybos taisyklės, suvienodinamos žvejybos draudimų datos. Numatoma, kad lašišų ir šlakių žvejybos draudimas tęsis iki gruodžio 31 d., kaip jau galiojantis terminas margųjų upėtakių žvejybai. Iki šios datos nebus išduodamos žvejo mėgėjo kortelės lašišų ir šlakių žvejybai, galios draudimas žvejoti juos migracijai bei nerštui svarbiausiose upių ruožuose.

Šiuo metu lašišų ir šlakių žvejyba dalyje upių ruožų draudžiama nuo spalio 16 d. iki gruodžio 25 d.
Tikslinami kai kurių upių ruožai, kuriuose galioja žvejybos ribojimai. Siekiant apsaugoti atplaukusias neršti lašišas ir šlakius, numatoma, kad rudens sezono metu (nuo rugsėjo 1 d. iki spalio 15 d.) sugavus šias žuvis, jas visas reikės paleisti.

Projekte nustatomas nuo spalio 1 d. iki gruodžio 31 d. truksiantis draudimas žvejoti ungurius Kuršių mariose. Tokį pat draudimą numatoma taikyti ir verslinei žvejybai.

Pastabų ir pasiūlymų laukiama iki rugpjūčio 23 d. el. paštu: zvejupagalba@am.lt