Planuojant atostogas užsienyje patariama dokumentais pasirūpinti iš anksto

pasasPrasidėjus vasarai, kai vis daugiau gyventojų planuoja atostogas užsienyje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato migracijos padaliniai primena išvykstantiesiems pasitikrinti dokumentų, kurių prireiks kelionėje, galiojimo laiką.

Gyventojai turėtų žinoti, kad senojo pavyzdžio Lietuvos Respublikos piliečio pasai galioja iki pase nurodytos galiojimo datos, tačiau į užsienio valstybes vykstantiems asmenims, kurių dokumentuose nuotrauka nebeatitinka dabartinės išvaizdos, ar dokumentas yra susidėvėjęs, įplyšęs, rekomenduojama pasikeisti į naujo pavyzdžio biometrinius asmens dokumentus.

Keliones planuojantys gyventojai turėtų atkreipti dėmesį ir į tai, kad kai kurios užsienio valstybės, kuriose Europos Sąjungos piliečiams galioja vizų režimas, reikalauja, kad atvykstančių asmenų dokumentai galiotų tris arba šešis mėnesius nuo kelionės pabaigos. Todėl norint išvengti nesklandumų, dokumentais reikėtų pasirūpinti iš anksto.

Nuo 2008 m. Lietuvai tapus Šengeno erdvės nare, mūsų valstybės piliečiams, vykstantiems į kitą Šengeno erdvės valstybę, nebevykdoma ankščiau įprasta pasienio patikra, tačiau galiojantį asmens dokumentą keliaujant turėti privaloma. Svarbu žinoti, kad kertant kitų valstybių sienas yra būtinas pasas ar asmens tapatybės kortelė, tam netinka vairuotojo pažymėjimas, gimimo liudijimas ar kuris nors kitas dokumentas.

Gyventojai, planuojantys keliones, turėtų žinoti, kad šiemet nuo birželio 4 d. iki liepos 1 d. Lenkijos Respublika Europos futbolo čempionato metu laikinai atnaujins vidaus sienų kontrolę, todėl į Lenkijos Respublikos teritoriją įvažiuojantys visų šalių piliečiai privalės pateikti galiojančius asmens dokumentus.

Dėl asmens dokumentų išdavimo ar pakeitimo gyventojai gali kreiptis į bet kurią migracijos tarnybą, nepriklausomai nuo deklaruotos gyvenamosios vietos. Besikreipiančiųjų patogumui įmokas už asmens dokumentus galima sumokėti ir migracijos tarnyboje atsiskaitant banko mokėjimo kortelėmis.

Piliečiui pateikus prašymą išduoti naują asmens dokumentą, migracijos grupės darbuotojai palieka naudojimui senąjį dokumentą kol bus išrašytas naujasis. Pateikę prašymą gauti pasą ar asmens tapatybės kortelę gyventojai gali internetu pasitikrinti, ar dokumentas jau yra pagamintas. Tą galima padaryti Asmens dokumentų išrašymo centro prie Vidaus reikalų ministerijos tinklapyje adresu http://dokumentai.lt

Daugiau informacijos apie asmens dokumentų išdavimą ar keitimą Jums suteiks migracijos tarnybų darbuotojai artimiausioje policijos įstaigoje. Telefonas pasiteirauti: Šilutėje (8 441) 61 217