Planuojant vasaros atostogas būtina pasirūpinti ir namų saugumu

atostogosSaugos paslaugų lyderės „G4S Lietuva“ užsakymu atlikto visuomenės nuomonės tyrimo apie tai, kaip lietuviai linkę saugoti savo būstą, duomenimis, 43 proc. apklaustųjų pagrindine naudojama priemone įvardija šarvuotas duris. Tačiau pačia patikimiausia priemone nurodo elektronines saugos sistemas – signalizaciją, prijungtą prie saugos bendrovės pulto. Tokios nuomonės laikosi net 62 proc. respondentų, bet realiai naudojasi tik 11 proc.

Namų saugumas tampa ypač aktualus artėjant vasaros atostogų sezonui. Tuo metu, kai didžioji dalis visuomenės miesto karštį mėgina iškeisti į poilsį soduose ar sodybose, kai planuojamos tolimos kelionės į egzotiškus kraštus, ilgapirščiams prasideda pats darbymetis. Bendrovės „G4S Lietuva“ pastebėjimu, tokiu metu vagysčių iš gyvenamojo būsto gali padaugėti iki 20 proc.

„Skatindami žmones susimąstyti apie būsto saugumą, inicijuojame akciją „Saugūs namai – ramios atostogos“. Jos metu kiekvienas asmuo sudaręs dvejų metų sutartį, pirmuosius du mėnesius už apsaugą mokės simbolinę 1 Lt/mėn. kainą. Siekiame sudaryti kuo palankesnes sąlygas žmonėms apsaugoti savo turtą. Profesionali buto ar namo apsauga – ne prabanga, o kasdienybė ir atostogos tikrai bus ramesnė, jei žinosime, kad namais rūpinasi profesionalai“, – sakė bendrovės „G4S Lietuva“ Saugos sprendimų departamento vadovas Vidas Kšanas.

Saugos specialistai dar kartą primena esminius dalykus, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį prieš išvykstant atostogų. Pirmiausia apie savo išvykimą vertėtų įspėti kaimynus, su kuriais palaikote santykius ir kuriais pasitikite. Reikėtų paprašyti, kad jie prižvelgtų jūsų butą arba namą ir periodiškai ištuštintų pašto dėžutę. Pravartu būtų įsitikinti, kad išvykdami nepaliekate pro langus lengvai pastebimų vertingų daiktų, kurie viliotų vagis.

„Vagims visiškai nesvarbu, ar jūs kelioms dienoms išvykstate į sodą užmiestyje, ar keletui savaičių skrendate prie Viduržemio jūros. Kaip rodo statistika, didžioji dalis ilgapirščių nuosekliai planuoja nusikaltimą ir stebi pasirinktą objektą. Todėl jei gyvenamasis būstas nėra saugomas saugos bendrovės, būtina savarankiškai imtis tam tikrų veiksmų“, – kalbėjo V. Kšanas.

Pasak saugos specialistų, nedovanotinas ir abejingas požiūris į pamestą raktą. Niekada negali būti tikras, ar raktas išties pamestas, ar buvo ištrauktas piktavalio. Žmonės nuo vagių dažniausiai nukenčia manydami, kad jų namų ilgapirščiai tikrai nelies, ir nesiima net elementariausių priemonių, kad šią riziką sumažintų.