Planuojantiems renovaciją – informacija apie finansavimą

Artimiausiu metu planuojantiems daugiabučio namo atnaujinimą geros žinios –  Viešųjų investicijų plėtros agentūra (VIPA) pradeda įgyvendinti ES 2021-2027 m. investicijų programą daugiabučių renovacijos srityje atnaujindama finansines priemones naujo laikotarpio lėšomis ir skelbia informaciją apie finansavimo sąlygas, pagal kurias bus teikiami lengvatiniai kreditai.

Šios sąlygos galios praėjusių metų gruodžio 12 d. ir šių metų vasario 22 d. Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) paskelbtiems kvietimams paramai daugiabučių atnaujinimui teikti, jų finansavimas prisidės prie Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ tikslų įgyvendinimo.

Numatyta, jog paskolų metinė palūkanų norma neviršys 3 proc. 20 metų laikotarpiui, nereikės nekilnojamojo turto įkeitimo, garantijų ar laidavimo, nebus taikomi paskolos pasirašymo, paskolos išmokėjimo ar kitokie mokesčiai.

Taip pat numatoma, kad paskola ar jos dalis gali būti grąžinta anksčiau laiko netaikant papildomų mokesčių. Be to, galima atidėti paskolos grąžinimą ir palūkanų mokėjimą – paskola pradedama grąžinti tik baigus visus rangos darbus ir gavus valstybės paramą.

„VIPA paskelbtos finansavimo sąlygos dėl lengvatinių kreditų teikimo daugiabučių namų atnaujinimui taikomos ne tik praėjusių metų pabaigoje skelbtam kvietimui, bet ir vasario 22 d. paskelbtam A klasės kvietimui. Raginame suskubti ir pasinaudoti galimybėmis atnaujinti savo daugiabutį namą, siekiant aukštesnių energinio efektyvumo rodiklių“, – teigia APVA atstovė Gintarė Burbienė.

Šiuo metu vyksta du kvietimai teikti paraiškas daugiabučių atnaujinimui. Pernai gruodžio 12 d. paskelbto kvietimo pabaigos terminas pratęstas iki gegužės 31 d., prieš dvi savaites paskelbto A klasės kvietimo pabaiga – spalio 2 d.

Aplinkos ministerijos inf.

putų polistirolas