Plaukimas baidarėmis – pramoga, kurią mums dovanoja gamta

baidaresDar kelios savaitės ir jau galėsime džiaugtis pagaliau atėjusiu vasaros sezonu. Tikriausiai kiekvienas žmogus vis dažniau pagalvoja apie atostogas ir laisvalaikį vasarą, kurio tikrai nesinori iššvaistyti veltui.

Dažniausiai laisvalaikis vasarą asocijuojasi su kelionėmis, grynu oru, vandens telkiniais bei šeimos ir gerų draugų kompanija.

Žinoma, yra tikrai puiku, kai gali sau leisti prabangią kelionę į užsienio kurortus su įmantriu viešbučiu, visada žaliuojančiomis palmėmis, nepamirštamais paplūdimiais ar Viduržemio jūra, tačiau tokias pramogas sau leisti gali tikrai ne kiekvienas.

Taigi, kyla klausimas, kaip puikiai praleisti vasaros laiką neišleidžiant didelių pinigų, būnant gryname ore, prie vandens telkinio bei praleidžiant aktyvų laiką su šeima ir draugais? Atsakymas- plaukimas baidarėmis!

Plaukimas baidarėmis yra puiki pramoga visiems mėgstantiems gamtą ir aktyvų poilsį. Baidarės yra nepamirštamas laisvalaikis ir žmonėms, kurie mėgsta vienatvę, ramybę ir meditaciją.

Tikriausiai niekas taip neatpalaiduos, kaip plaukimas upe klausantis upės čiurlenimo, paukščių čiulbėjimo ir medžių lapų šnarėjimo. Upės tėkmėje negirdėsite erzinančio miesto triukšmo ir svetimų žmonių.

Yra manančių, kad plaukimas baidarėmis yra nesaugi pramoga. Galiu jus nuraminti, kiekvienas plaukiantysis visada gauna gelbėjimosi liemenę, kurios dėka nuskęsti beveik įmanoma.

Jei jau taip atsitiko, kad dėl pasitaikiusios kliūties ar draugo pajuokavimo atsidursite vandenyje, galime pasidžiaugti, kad Lietuvos upėse nėra nei pavojingų roplių, nei grobuonių žuvų, o vienintelė problema gali būti tik šlapi rūbai.

Patyrę plaukikai internete žarsto įvairius patarimus būsimiems baidarių plaukikams. Nors dažniausiai daiktai iki tikslo yra nuvežami automobiliu arba paliekami prie starto, kai kuriuos svarbius daiktus dažnai reikia plukdytis su savimi, todėl siūloma įsigyti ar išsinuomoti specialius vandens nepraleidžiančius maišus.

Taip pat vandeniui atsparus fotoaparatas (gali būti ir vienkartinis) tikrai praverstų tokioje kelionėje, nes su savimi plukdytis paprastą fotoaparatą būtų per daug rizikinga. Patyrę plaukikai taip pat pataria vilkėti patogią aprangą – puikiai tiks šortai ir marškinėliai arba maudymosi apranga.

Galvos apdangalai saulėtomis dienomis yra tiesiog būtini. Apie upę dažniausiai skraido daugybė įvairių mašalų, todėl reikėtų pasirūpinti purškalu nuo uodų ir erkių. Žinoma, svarbu įsidėti ir maisto, nes kelionės beveik visada užtrunka visą dieną.

Dažniausiai pradedantiesiems siūloma plaukti Merkio, Neries, Lakajos, Žeimenos bei Šalčios upėmis. Šios upės yra lengvai praplaukiamos, o supantys nuostabūs vaizdai niekada neleis nuobodžiauti. Šiek tiek patyrę plaukikai dažniau renkasi maršrutus Vilnelės ar Ūlos upėmis.

Šiomis dienomis baidarių nuoma yra besiplečianti ir auganti verslo šaka, todėl beveik kiekviename Lietuvos rajone nesunkiai rasite baidarių nuomos punktą. Atsiranda vis daugiau šio aktyvaus laisvalaikio mėgėjų, todėl nusprendus plaukti baidarėmis, rezervuotis baidares reikia tikrai ne prieš dvi dienas – savaitgaliai baidarių nuomos punktuose yra ypatingai užimti.

„Mes per daug stebime gamtą ir per mažai gyvename su ja.“ sakė airių rašytojas O.Vaildas, kartais mums visiems reikia užmiršti kasdienius darbus, nerimą, rūpesčius ir bent šiek tiek laiko praleisti žmogaus prigimčiai artimoje aplinkoje – gamtoje.