Žemės ūkio paskirties žemę privalu tvarkyti, iškirsti joje želiančius krūmus ir medžius, o to nepadariusieji gali netekti Europos Sąjungos išmokų ir būti nubausti.
Tokį atsakymą parengėme skaitytojams, kurie piktinasi tai vienur, tai kitur iškirstais jaunuolynų plotais ir redakciją informuoja apie taip, jų nuomone, barbariškai besielgiančius miškų savininkus.
Vienas mūsų skaitytojas pasakojo apie Vainuto seniūnijoje, prie kelio link Šylių, pastebėtą iškirstą jaunuolyną. Anot pašnekovo, čia ūkininkaujantis miško savininkas išguldė kone 20-ties metų amžiaus jaunuolyną, kuriame ir stirniukai lakstė, ir gervės perėjo, ir vaistažolės vešėjo. O medžiai buvo jau kone trijų dešimčių metrų aukščio.
Skaitytojo pranešimą perdavėme Šilutės urėdijos vyr. miškininkui Viktorui Aužbikavičiui, o jis nedelsdamas susisiekė su Vainuto girininku Pranu Valučiu. Paaiškėjo, kad minėtasis ūkininkas ne tik nepadarė nusikaltimo, bet priešingai – pasielgė tinkamai, nes sutvarkė mišku beužželiančią žemės ūkio paskirties žemę.
Pasak V.Aužbikavičiaus, jei ūkininko žemė įregistruota kaip miškas, iki 20-ties metų jaunuolynus jis privalo ugdyti. Ugdymas tai nėra palikimas augti visko, kas išdygo. Tai saikingas retinimas, iškirtimas tų medžių, kurie stelbia kitus, vertingesnius.
Jei žemė yra žemės ūkio paskirties, o joje nuo pamiškių prižėlė ir kurį laiką augo medžiai ir krūmai, juos privalu iškirsti ir atkurti dirbamą žemę. Jei to nepadarys, ūkininkas neabejotinai pelnys Žemėtvarkos skyriaus skirtą baudą už dirbamos žemės nepriežiūrą.
Iškirsti jaunas pušeles, augusias dešinėje kelio Šilutė – Klaipėda pusėje, buvo priverstas ir kitas miško savininkas, nors ir šis jaunuolynas labai puošė pakelę. Ir šio žmogaus žemė buvo žemės ūkio paskirties, o keisti žemės paskirties garbaus amžiaus savininkas jau nebenorėjo.
Rašyti atsakymą