Plyni miškų kirtimai vykdomi tik sanitariniais tikslais

Aplinkos viceministras Kęstutis Šetkus tvirtina, kad visuomenei nerimą keliantys plyni miškų kirtimai yra vykdomi tik sanitariniais tikslais ir yra būtina priemonė kovojant su smarkiai išaugusia kenkėjiškų žievėgraužių populiacija.

Valstybinių miškų urėdija šiuo metu vykdo smulkesnės technikos pirkimus, kurios naudojimas leis apsaugoti miškų paklotes, irgi pažeidžiamas kirtimų metu.

Tuo metu Aplinkosaugos koalicijos pirmininkė Lina Paškevičiūtė tvirtino, kad net atsižvelgiant į aplinkybes, miškų kirtimai yra daromi perteklinai, neatsižvelgiant į visuomenės norus ir interesus ar netgi teritorijų saugojimo įsipareigojimus. Jos teigimu, institucijos yra nusiteikusios per daug ūkiškai ir siekia tik pasipelnyti iš miškų, o ne juos saugoti, ką parodo ir numatomi Miškų įstatymo pakeitimai.

„Paskaitę naują Miškų įstatymo redakciją, mes manome, kad nors yra saugos stiprinimas, daug kur einama priešinga linkme. Ir vis dar yra toks ūkinis nusiteikimas ir noras gauti kuo daugiau medienos, bet kuo mažiau teritorijų saugoti“, – pabrėžė ji.

Tuo metu Valstybinių miškų urėdijos (VMU) atstovai pabrėžė, kad vienintelė veiksminga ir galima priemonė problemai spręsti – plynieji sanitariniai miško kirtimai. VMU taip pat pabrėžė, kad kirtimai vykdomi teisėtai, o naikinti kirtimų leidimus nėra pagrindo.

Pagal Elta inf.