Po 5 metų sąstingio – siekiai budinti ir suburti Šilutės jaunimą

jaunimo reikalu taryba„Rodos, 5 metus Šilutėje jaunimas neegzistavo“, – taip juokavo naujai sudarytos Šilutės rajono jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Ričardas Čaikys, susirinkus į pirmąjį tarybos posėdį. Būtent tiek metų prireikė, kad Šilutės savivaldybė – viena iš nedaugelio Lietuvos savivaldybių, neturinčių veikiančios Jaunimo reikalų tarybos, pagaliau ją suburtų.

Sausio 9 dieną susirinkus į istorinį, po ilgos pertraukos surengtą posėdį, išrinkta tarybos komisija, peržvelgtas būsimosios veiklos planas. Susirinkusiųjų kalbos atskleidė, kad jaunimas pasiryžęs veikti – iš sąstingio žada budinti 16 „popierinių“ jaunimo organizacijų.

Nori veikti

2009 m. Šilutėje buvo panaikinta Jaunimo reikalų taryba. Nors tokios institucijos įsteigimas numatytas Lietuvos Respublikos jaunimo politikos pagrindų įstatyme bei kituose teisės aktuose, bet Šilutės rajone nuo panaikinimo tokia taryba iš naujo steigta nebuvo iki pat 2013 m. gruodžio pradžios.

Pernai gruodį rajono Taryboje tvirtinant Jaunimo reikalų tarybos sudėtį, šis klausimas vėl galėjo būti atidėtas  nežinia kuriam laikui. Mat susipriešinę politikai susiginčijo, kas gi tiktų į Jaunimo tarybos pirmininkus. Situaciją sėkmingai išgelbėjo organizacijos „Pamario jaunimas“ atstovas Ričardas Čaikys, pats pasiūlęs savo kandidatūrą.

Sausio 8-ąją susirinkus į naujai suburtos Jaunimo reikalų tarybos pirmąjį posėdį, rajono meras Šarūnas Laužikas sveikino visus istorinio susitikimo proga ir linkėjo gero darbo.

„Mes pasiekėme savo ir pagaliau galėsime veikti. Jaunimo reikalų taryba sieks bendradarbiauti su jaunimu, kvies dalyvauti posėdžiuose, bendrauti jiems rūpimais klausimais“, – entuziastingai naujų darbų imtis nori Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas.

Pirmininko pavaduotoju tapo pedagogas, rajono Tarybos narys Algirdas Gečas.

Komisija išrinkta vienbalsiai

Vienas svarbiausių pirmojo posėdžio darbų buvo išsirinkti Savivaldybės jaunimo programos projektų vertinimo komisiją. Ji buvo išrinkta be prieštaravimų ir ilgų diskusijų.

Posėdžių sekretorės pareigos atiteko Savivaldybės jaunimo reikalų ir sporto koordinatorei Rimantei Čiutienei, iš politikų Jaunimo reikalų tarybos komisijoje dirbs rajono tarybos narys „darbietis“ Saulius Stankevičius.

Šilutės rajono savivaldybės administracijos atstovėmis minėtoje komisijoje tapo Kultūros ir Švietimo skyrių specialistės Jurgita Skobienė ir Vida Kubaitienė.

Dvi jaunimo atstoves pasiūlė R.Čaikys. Posėdžio dalyviai sutiko, kad jaunimo projektus vertins ir Šilutės pirmosios gimnazijos dešimtokė, rajono mokinių tarybos pirmininkė Saulė Drakšaitė bei Vydūno gimnazijos dešimtokė, jaunimo organizacijos „Darbas“ Šilutės skyriaus atstovė Vilma Norkutė.

Pajudins neveikiančias organizacijas

Jaunimo reikalų taryba iki vasario 7 dienos laukia pasiūlymų, kokius darbus įtraukti į 2014 metų veiklos planą.
Vieną jų laukiantį darbą Jaunimo taryba jau žino – bus patikrintos visos „popierinės“ jaunimo organizacijos. Mat Šilutės rajone registruota 16 tokių organizacijų, o matoma veikla užsiima tik 6.

„Informacijos apie likusias 10 organizacijų nėra. Kiek ieškojau, neradau, ką jos veikia ar iš viso yra nuveikusios“, – sakė Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas.

Taip pat bus peržvelgtos ir patalpos, kurios yra skirtos šioms organizacijoms. Mat kilo įtarimas, kad kai kurios jaunimo organizacijos patalpas naudoja visiškai ne pagal paskirtį.

Ieškos naujų patalpų

Patalpų trūksta ir pačiai Jaunimo reikalų tarybai. Nors Savivaldybė jaunimui skyrė patalpas Šilutės kultūros ir pramogų centre, tačiau jose glaudžiasi ir kitos organizacijos.

Savivaldybės atstovai užsiminė, kad galėtų Jaunimo reikalų tarybai skirti Rusnės g. 6 esančias Savivaldybei priklausančias ir dabar nenaudojamas patalpas. Išgirdus šį adresą, asociacijos „Pamario jaunimas“ vadovė Lijana Jagintavičienė prisiminė, kaip teko nesėkmingai šių patalpų prašyti tuometinės merės Daivos Žebelienės vadovaujamoje administracijoje. Pasak Lijanos, tuomet asociacija gavo atsakymą, kad turėtų mokėti ir tų patalpų komunalinius mokesčius, ir nuompinigius…

Meras Š.Laužikas Jaunimo reikalų tarybai pasiūlė parašyti Savivaldybės administracijai prašymą dėl patalpų. Apsvarsčius įvairius variantus, bus parinktos jaunimui labiausiai tinkamos patalpos.

Jaunimo reikalų taryba į posėdžius žada rinktis kas tris mėnesius.