Po 7 metų nelaisvės bebras išleistas į gamtą

BEBRASŠilutės rajono savivaldybei dovanotas ir muziejuje laikytas bebras po ilgų metų nelaisvės pagaliau užuodė laisvės orą.

Prieš šių metų miesto šventę šis gyvūnėlis atrado savo vietą gamtoje – prie vandens tvenkinio už Kultūros ir pramogų centro.

Šilutės rajono savivaldybė gali pasigirti bebrų populiacija – jų turi net 3. Tik šie bebrai užtvankų Šilutės mieste nestato. Tai bičiulių iš Vokietijos dovanos.

BEBRAS 1Dar 2006 metais Šilutės rajono savivaldybės atstovai buvo nustebinti partnerių iš Vokietijos dovana – bebro skulptūra. Taip Šilutės bičiuliai iš Vokietijos Beverštedto (Beverstedt – išvertus į lietuvių kalbą yra „Bebrų miestas”) miesto atstovai reprezentavo savo miestą, kurio simbolis – bebras. Gyvūnas ilgą laiką puikavosi ant lentynėlės mero kabinete.

„Dovana iš pradžių nuostabą sukėlė, tačiau kita vertus, mūsų krašto simbolis yra žuvis, todėl kitas, gavęs žuvį, galbūt irgi nustebtų. Jeigu kas turi įdomių, originalių ir nebrangių idėjų šia tema, mielai laukiam pasiūlymų“, – tuomet komentavo Savivaldybės Komunikacijos skyriaus vedėjas Romualdas Eglinskas.

Dar vieną didžiulį bebrą – Beverštedto dovaną Šilutės savivaldybė gavo prieš kelerius metus miesto šventės metu. Jis saugotas Šilutės muziejuje.

Dabar, prieš Šilutės gimtadienio šventę, nutarta šį metalinį bebrą „paleisti į laisvę”. Gyvūnas įsitaisė ant akmens, prie tvenkinio, už Šilutės kultūros ir pramogų centro.