Po atostogų omikron „kvėpuoja į nugarą“ ir rajono moksleiviams bei darželinukams

Pasibaigus šalies moksleivių žiemos atostogoms, sausio 10-ąją, visas švietimo įstaigas vėl užplūdo mokiniai.

Pastarąją savaitę COVID-19 sergančių mokinių jau buvo arti 40-ies, daugiausia – dviejose didžiosiose Šilutės pagrindinėse mokyklose. Asociatyvi nuotr.

Nerimą kelianti nesibaigiančios pandemijos banga ir naujoji, itin sparčiai plintanti omikron atmaina, kelia nemažai rūpesčių tiek švietimo įstaigų atstovams, tiek mokinių tėvams ir patiems mokiniams. Ar daug šiuo metu serga mokinių? Ar nereikės vėl tęsti ugdymo nuotoliniu būdu? Apie tai, kaip rajone vyksta ugdymo procesas praėjus savaitei po atostogų, pakalbinome Šilutės rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėją Dainorą Butvydienę.

Dažniau testuojami

Kaip informavo D. Butvydienė, po atostogų pirmąją savaitę, sausio 10 – 14 d., sergančių mokinių buvo 14, pastarąją savaitę jų padaugėjo iki 37. Vedėjos nuomone, tai nėra labai dideli skaičiai.
Dėl greitojo antigeno testo po atostogų į mokyklas negrįžo 7 mokiniai (testai buvo išdalinti į namus, mokiniai juos darėsi paskutinę atostogų dieną). 6 mokiniai buvo saviizoliacijoje dėl šeimos narių sirgimo.

Daugiausia sergančiųjų COVID-19 yra didžiosiose miesto mokyklose – Šilutės M. Jankaus ir Pamario pagrindinėse. Serga ir Kintų bei Vilkyčių pagrindinių mokyklų, Šilutės lopšelio – darželio „Gintarėlis“, Katyčių pagrindinės mokyklos, Šilutės profesinio mokymo centro Paslaugų ir turizmo skyriaus, Žemaičių Naumiesčio mokyklos – darželio, Šilutės pirmosios gimnazijos moksleiviai ir darželinukai.
Šiuo metu ugdymo įstaigose mokiniai testuojasi kas 3 – 5 dienas greitaisiais antigeno testais. Esant didelės rizikos sąlyčiui (susirgus klasės draugui, ar mokytojui) testavimas atliekamas dažniau.
Anot D. Butvydienės, paprastai rajone testuojasi apie 2600 mokinių ir daugiau (iš viso rajono mokyklose yra 4 382 mokiniai). Šis skaičius kasdien svyruoja, nes vis daugiau mokinių yra pasiskiepiję, persirgę arba išsityrę dėl antikūnų. Taip pat, norėdami išvengti izoliacijos, mokiniai papildomai pateikia sutikimus dėl testavimosi. Vedėja pasidžiaugė, kad ta dalis mokinių, kurie sutinka testuotis, tai daro tikrai noriai.

Nuotoliniame ugdyme klasių nėra

Dėl nedidelio užsikrėtusių mokinių skaičiaus šiuo metu rajone nėra klasių, kuriose būtų organizuojamas ugdymas nuotoliniu būdu. Pavieniams mokiniams, kurie yra saviizoliacijoje, toks ugdymas organizuojamas.

„Kadangi tai – pirma savaitė po atostogų, kai mokiniai sugrįžo į mokyklas, susirgimo atvejų nėra daug. Ko gero atvejų daugės, tačiau nerimo dėl nuotolinio ugdymo nejaučiame ir tikimės, kad jo neprireiks“, – sakė Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja. Anot pašnekovės, šiuo metu požiūris dėl karantino mokyklose ir nuotolinio ugdymo yra pasikeitęs, palyginus su praeitais mokslo metais. Vedėja džiaugiasi, kad Vyriausybė imasi visų priemonių, jog nuotolinio ugdymo įvesti nereikėtų, nes visgi kontaktinis mokinių ugdymas yra prioritetas.