Po gaisrų: iš ūkinio pastato liko tik sienos, o siuvykla patyrė nuostolių

DSC08228Ketvirtadienį po pietų gaisras kilo Katyčių seniūnijos Akmeniškės kaimo apylinkėse, o sekmadienį ugniagesiams teko vykti į Šilutėje, S.Dariaus ir S.Girėno gatvės privačiame name įsikūrusią siuvyklą.

Gesino apleistą vienkiemį

Pirmieji į gaisro vietą Akmeniškėse atvykę Vainuto ugniagesiai nebegalėjo išgelbėti atvira liepsna degančio ūkinio pastato. Ugnis jau buvo atlikusi savo juodą darbą – stogas buvo sukritęs, o liepsnos apėmusios pastato viduje buvusius šieno likučius ir medieną.

Užgesinus liepsnas, iš pastato beliko tik mūrinės sienos.

Ugnis nespėjo užkabinti šalia buvusio negyvenamamo medinio namo. Ugniagesiams pavyko jį išsaugoti.

Dėl ko galėjo kilti gaisras – neaišku. Apleista sodyba turi šeimininkus, tačiau tuo metu, kai jų pastate kilo gaisras, šeimininkai nepasirodė.DSC08237

Siuvyklą tikėjosi užgesinti patys, bet prireikė ugniagesių

Vienoje Šilutės siuvykloje įsiplieskusį gaisrą tikėjosi užgesinti patys namo šeimininkai, tačiau dėl uždūmintų patalpų patiems to padaryti nepavyko.

Kaip pasakojo namo šeimininkas, namiškius ant kojų sukėlė suveikusi priešgaisrinė signalizacija. Supratus, kad gaisras galėjo kilti name įkurtose verslo patalpose, nuskubėta jas patikrinti. “Tikėjomės, su gesintuvais patys užgesinti ugnį, tačiau siuvyklos patalpose jau buvo pilna karštų dūmų, tad patiems lįsti į degančias patalpas jau buvo neįmanoma. Teko bėgti iš patalpų ir kviesti ugniagesius”, – sakė vyras.

Į vietą atvykę du ugniagesių ekipažai ėmėsi darbo, bet dėl tirštų dūmų buvo sunku nustatyti gaisro židinį. Degė siuvyklos patalpose buvę baldai, audiniai ir siuvimo technika.

Netrukus gaisras buvo likviduotas, tačiau liepsnos spėjo suniokoti patalpas, medžiagas ir įrangą.
Verslininkai skaičiuoja gaisro, dėl kurio teks kuriam laikui sustabdyti veiklą, nuostolius.

Ugniagesių nuomone, gaisras galėjo kilti elektros instaliacijoje.

Šeimininkas teigė, kad elektros instaliacija buvo tvarkinga ir turėjo visus reikiamus saugiklius. Galbūt jie tinkamai nesuveikė.

Spėjama, kad gaisro priežastis visgi buvo elektros įrangos gedimas.