Po gaudynių sulaikyti balsų pirkėjai ir pardavėjai

tv3 1Vakar, spalio 26 d., apie 14 val. Šilutės rajone sulaikyta penkių asmenų grupė, kuri galimai organizuotai vežta balsuoti. Policija sulaikė keturis, kaip įtariama, papirktus balsuotojus, ir vieną žadėjusį duoti jiems pinigų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už kurį kandidatą balsuota policija neatskleidžia.

Po netvarkos pirmajame rinkimų ture Šilutės-Pagėgių rinkimų apygardoje, policija sutelkė gausias pajėgas tvarkai užtikrinti.

Spalio 24-25 dienomis Tauragės AVPK gavo 18 pranešimų apie galimus rinkimų pažeidimus jų kuruojamuose Šilutės, Šilalės ir Tauragės rajonuose bei Pagėgių savivaldybėje. Dėl galimų rinkimų pažeidimų išankstinio balsavimo metu daugiausia pranešimų gauta iš Šilutės rajono – 10 pranešimų. Dėl 1 iš jų pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal LR BK 172 str. Trukdymas pasinaudoti rinkimų ar referendumo teise.

Ketvirtadienė policijos pareigūnams įtarimą sukėlė keli iš pažiūros asocialūs asmenys. Po balsavimo jie su kitais rinkėjais sėdo į „Opel Vectra” markės automobilį ir ketino išvažiuoti, tačiau policija nutarė ekipažą patikrinti. „Opelio” vairuotojas pareigūnams nestojo ir padidinęs greitį nulėkė Rusnės link.

Išvažiavęs iš Šilutės automobilis metėsi į kitą gatvę ir nurūko dideliu greičiu. Gaudynės tęsėsi apie 5 kilometrus, kol galiausiai įtartinas „Opelis” su visu ekipažu buvo aptiktas Gaidelių kaimo vienkiemyje. Sulaikyti vienas rinkėjų papirkimu įtariamas ir keturi galimai savo balsus pardavę balsuotojai buvo pristatyti į šilutės policijos komisariatą ir apklausti.

Anot pareigūnų, įtariamieji prisipažino savo balsus atidavę už vieną iš kandidatų. Už tai jiems buvo pažadėtas atlygis. Už kurį kandidatą sulaikytieji balsavo, teisėsaugininkai kol kas neatskleidžia. Pasak Tauragės AVPK atstovės spaudai Simonos Šniaukštaitės, kol vyksta ikiteisminis tyrimas detalių atskleisti negalima.

Šilutės-Pagėgių apygardoje tarp partijų laimėjo partija Tvarka ir teisingumas (24,22 proc.), o vienmandatėje pirmąsias dvi vietas užėmė „tvarkietis” Kęstas Komskis bei socialdemokratas Artūras Skardžius.

Tauragės AVPK informuoja, jog siekiant užtikrinti sklandų rinkimų procesą išankstinio balsavimo metu visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato prižiūrimoje teritorijoje dirbo sustiprintos policijos pajėgos, patruliavimo maršrutai buvo priartinti prie rinkiminių apylinkių, o gauta informacija apie galimus rinkimų pažeidimus – tikrinama.

Pareigūnai pabrėžia, kad gausesnės policijos pajėgos viešąją tvarką Tauragės, Šilalės, Šilutės rajonuose bei Pagėgių savivaldybėje užtikrins ir toliau iki rinkimų pabaigos.

 

Galerija: Antrasis turas. Išankstinis balsavimas Šilutės – Pagėgių rinkimų apygardoje

joomplu:7768