Po ilgos pertraukos vėl šventė Ramučių bendruomenė

ramuciu svente antanai DSCN9757Šeštadienį nuo žirgų kanopų dundėjo, nuo muzikos ir dainų skambėjo visas Ramučių kaimas – čia surengta bendruomenės šventė.

Ši diena svarbi bei įsimintina ne tik dėl šv. Antano varduvių ar oficialios šienapjūtės datos – pagaliau, beveik po 20-ties metų pertraukos, iniciatyvių žmonių dėka prikelta Ramučių bendruomenės šventė, kuri su džiaugsmingais darbštuolių pagerbimais jau įrašyta į kaimo istoriją.

Pasodino ąžuoliuką

Didžiosios ramutiškių linksmybės visą dieną sukosi, kaip ir dera, aplink naujuosius bendruomenės „Navata“ namus. Simboliška, kad prieš keletą metų čia buvo kaimo kultūros židinys – mokykla, glaudusi, raminusi ir kvietusi kraštiečius. Beje, toje pačioje pievoje prieš 20 metų klegėjo buvusių mokinių, sugužėjusių į sąskrydį, balsai.ramuciu svente graziausios sodybos DSCN9783

Vos po vidurdienio šalia bendruomenės namų esančioje pievoje buvo surengtos žirgų jojimo varžybos, kuriose dėl geriausiojo vardo varžėsi raiteliai, čempionatų nugalėtojai ir prizininkai iš įvairių Lietuvos vietų.

Vėliau lauko scenoje pasirodė dainininkai ir šokėjai, įrodydami, jog moka puikiausiai linksmintis ir be alkoholio. Dainavo Valerijonas Krutikovas, Kornelija Bagočiūtė, Violeta Vilniškytė ir Jonas Zalcas, grojo „Birutės kapela“ iš Klaipėdos, sportinius šokius šoko Vainuto gimnazistės.

Čia pat kūrėsi bendruomenių kiemeliai ir prekybininkai, katiluose kunkuliavo žuvienė ir kiti gardūs patiekalai, gundę nepraeiti pro šalį, vaišintis, gaivintis bei smagiai praleisti savaitgalio dieną. Tuo pat metu Ąžuolų alėjoje kaip stiprybės, gyvybės ir ilgaamžiškumo simbolis, įprasminantis bendruomenės tradicijas, pasodintas ąžuoliukas.

Pagerbti varduvininkai

Vakare oficialus šventės pristatymas, vedamas kauniečio svečio Vytauto Nausėdos ir bendruomenės „Navata“ pirmininkės Lijanos Jagintavičienės, prasidėjo Vainuto gimnazijos tautininkių šokių kolektyvo „Uta“ pasveikinimu.

Dalyvių laukė ir ypatinga dovana, kurią paruošė Ramučių kaimo bendruomenės moterys. Jos šventės metu pristatytos kaip naujai susibūręs mėgėjų ansamblis ir pirmą kartą atliko keletą specialiai šventei paruoštų dainų.

ramuciu svente DSCN9737Kaip dera varduvių dieną, į sceną pakviesti šventėje dalyvavę Antanai ir Antaninos. Ąžuolų vainikais pagerbtiems trims Antanams ir vienai Antaninai – Ventės ir Šturmų bendruomenės pirmininkei Adomaitytei, palinkėta sveikatos, laimės, pinigų, gerų emocijų ir kad veidų neapleistų šypsenos.

Sėkmės bei kūrybinių minčių ramutiškiams linkėjo vietos politikai, svečiai, seniūnijos atstovai, visi teikė ir dovanas.

Apdovanoti gražiausių sodybų šeimininkai

Kaip sakė renginio vedėjai, besiruošiant šventei ypatinga užduotis teko komisijai, kuri, vadovaujama Danutės Zalcienės, žvitria akimi apžvalgė visas bendruomenei priklausančių gyventojų sodybas.

D.Zalcienė prisipažino, kad nebuvo lengva išrinkti geriausiuosius. Komisijos pirmininkė pasidžiaugė, jog kasmet ramutiškių kiemai vis  gražėja: pražysta gėlėmis, sužaliuoja įmantriausiais augalais.

Vis dėlto iš darbščiausiųjų ir labiausiai puoselėjančių savo namų aplinką išskirtos keturios šeimos: atsiimti paskatinimo dovanų buvo pakviesti Laimutė ir Egidijus Sinkevičiai, Birutė ir Petras Stancikai, Irena ir Jonas Remėnai bei Danutė ir Virginijus Vilniškiai. Šių darbštuolių sodybos žavi išskirtine aplinka, ypatingu grožiu bei švara.

Specialioji bendruomenės „Navata“ paskatinimo statulėlė už gražiausiai prižiūrimą sodybą įteikta L. ir E.Sinkevičiams.

Po visų sveikinimų ir apdovanojimų šventinis vasaros vakaras tęsėsi toliau. Susirinkusiuosius, o ypač vaikus, linksmino policijos draugas šuo Amsis ir Gandras, „atplasnojęs“ kartu su Ventės ir Šturmų bendruomene. Šilutės policijos komisariato pareigūnė Neringa Ropienė, sveikindama ramutiškius, jiems įteikė informacinę „Saugios kaimynystės“ lentą.

Neskubėti į namus ir linksmai pašokti vakarinės dalies metu kvietė dainininkas Paulius Stalionis ir televizijos projektų dalyvis Vytenis su grupe „Tautinis brandas“.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume!