Po insulto atmintį atgauti padeda muzika

11.-Music-can-Accelerate-Healing-Stroke1Kaip praneša žurnalas Brain, pacientams, kurie neseniai patyrė insultą, patartina klausytis muzikos. Muzika gali ne tik pakelti nuotaiką, bet ir pagreitinti atminties ir dėmesio, pažeisto ligos metu atstatymą.

Helsinkio Universiteto mokslininkai atliko eksperimentą, kuriame dalyvavo 60 pacientų, neseniai patyrusių insultą. Visi pacientai turėjo koordinacijos bei kongnityvinių funkcijų, tokių kaip atmintis ir dėmesio koncentracija, sutrikimų. Pacietai buvo padalinti į tris grupes: vienai grupei kiekvieną dieną po kelias valandas buvo pasiūlyta klausytis mėgstamos muzikos, kitai grupei – klausyti audio knygų, trečia grupė neklausė nieko. Taip pat visiems pacientams buvo pravedama standartinė insulto terapija.

Paaiškėjo, kad žmonės, kurie klausė muzikos, atminties ir dėmesio atstatymo rezultatai buvo žymiai geresni ir jų nuotaika buvo žymiai pozytivesnė. Iš dalies praėjus trims mėnesiams po insulto jų verbalinė atmintis (atmintis, orientuota į žodžių prisiminimą) pagerėjo 60 %. Palyginimui, pacientai, kurie klausė audio knygų, šis rodiklis pagerėjo 18 %, o kontrolinei grupei – 29 %, pranešė tyrimo vadovas Teppo Siarkiamio.

Suomių mokslininkų nuomone, muzikos terapija gali papildyti dabar taikomus reabilitacijos po insulto būdus. Šis metodas pigus ir prieinamas ir gali būti taikomas anksčiau kitų gydymo metodų.