Geriausi filmo rekvizitai – Šilutės krašto gamta ir išskirtinė architektūra, įsitikinusi Lietuvos kino studijos komanda, su kuria kartu vokiečių kino kompanija „Zum goldenen Lamm“ Kintuose baigė filmuoti paskutinius istorinio vaidybinio filmo „Vilko vaikai“ kadrus ir šiek tiek atskleidė būsimo filmo užkulisius.
Filmo tema artima Mažosios Lietuvos žmonėms
Filmavimo komanda Kintuose praleido apie dvi savaites, turėjo 9 filmavimo dienas. Vokiečių kino kompanijos užsakymu Lietuvos kino studijos komanda rūpinasi organizaciniais filmavimo dalykais nuo mažiausių smulkmenų.
Pasak projektų vadovės Monikos Dapkutės, daugelio vilko vaikų – į Lietuvą atklydusių vokiečių našlaičių – gyvenimai bėgo Šilutės krašte ir kituose Mažosios Lietuvos rajonuose, taigi mūsų rajonas filmui labai tinkamas tiek istoriniu, tiek gamtiniu, tiek architektūriniu požiūriu. Prieš tai buvo filmuojama Vilniaus ir Varėnos apylinkėse.
Antrojo pasaulinio karo metais iš Rytų Prūsijos teritorijos į Lietuvą bėgo alkani, tėvų netekę vaikai. Vienų tėvai žuvo fronte, kitų nebegrįžo į sugriautus namus. Badas vaikus, kaip vilkus, per miškus ginė į Lietuvą, kur jie ieškojo prieglobsčio ir maisto. Jie elgetaudavo, bandydami išgyventi prašėsi į vietinių gyventojų namus. Sulaukdavo ir smurto, ir paniekos, ir pagalbos.
Dalis žmonių, bijodami besibastančių vaikų, užpjudydavo juos šunimis, išvarydavo, išduodavo rusų pareigūnams. Bet kai kurie ūkininkai vaikus priglausdavo, leisdavo dirbti, rizikuodami savo saugumu priimdavo į savo šeimas, duodavo lietuviškus vardus, išmokydavo kalbos.
Ir dabar Lietuvoje yra likę gyvų vilko vaikų, kurie pasiliko gyventi, sukūrė šeimas.
Vokiečių kuriamas filmas – apie tokį našlaitį berniuką, besikabinantį į gyvenimą Lietuvoje 1947 metais.
„Vietiniai žmonės labai dažnai klausinėja apie ką filmas, o kai pradedam pasakoti, prisimena, kad jų seneliai buvo kažką priglaudę, matę, su tuo susidūrę. Čia daug lengviau paaiškinti kontekstą, nei, tarkim, Vilniaus krašte“, – sakė M.Dapkutė.
Pagrindiniai aktoriai – vaikai ir gamta
„Mano mama su šeima gyveno Rytų Prūsijoje. Kai kraštą okupavo rusai, palikę namus ir visus daiktus jie turėjo bėgti atgal į Vokietiją. Apie šį laikotarpį skaičiau labai daug knygų, girdėjau daugybę pasakojimų, kai kurias istorijas papasakojo buvę vilko vaikai“, – kodėl jam artima filmo tema „Šilutės naujienoms“ pasakojo režisierius, scenarijaus autorius Rick Ostermann. Tai pirmasis pilnametražis režisieriaus filmas.
Lietuvoje R.Ostermann lankosi jau trečią kartą. Jis prisipažino, jog vos tik pradėjęs generuoti mintis apie filmą žinojo, kad nori filmuoti Lietuvoje, o ne Lenkijoje ar Vokietijoje. Kadangi filmo veiksmas vyksta Lietuvoje, režisierius norėjo, kad aktoriai kalbėtų lietuviškai.
„Kadangi istorija apie tai, kaip vaikai išgyveno gamtoje, šiame filme turime du pagrindinius aktorius – vaikus ir gamtą“, – sakė R.Ostermann.
Scenose, kur pasirodo partizanai, rusų kareiviai, ūkininkai, valstiečiai vaidina lietuvių aktoriai. Iš žinomesnių lietuvių aktorių fime pasirodys Vidas Petkevičius, Elvyra Žebertavičiūtė, Aleksas Kazanavičius. Filme yra ir keletas masinių scenų, tad lietuviai pasirodo epizodinuose vaidmenyse.
Vienas iš aktorių, dvylikametis vokietis Levin Liam, vaidinantis Hansą, perdavė linkėjimus „Šilutės naujienų’ skaitytojams.
„Džiaugiuosi, kad Šilutės krašte galėjau vaidinti pirmajame savo gyvenime filme. Be to, čia puiki vieta žvejybai“, – sakė L.Liam.
Laisvu laiku nuo filmavimo berniukas žvejojo, tačiau apgailestavo, kad kol kas pagavo tik mažą žuvelę. Režisierius ypač išgyrė Šturmuose ragautą žuvienę.
Projektas „Šilutės krašto kultūra ir žmonės: tradicijos, istorija, kūryba”.
Rašyti atsakymą