Po populiarios nagų procedūros – silpti ir lūžinėjantys nagai. Kaip juos atstatyti?

 

nail-art-2688565 960_720Lūžinėjantys ir besisluoksniuojantys nagai – ne vienos moters galvos skausmas. Dažnai dailiosios lyties atstovės ieško patarimų interneto platybėse, naudojasi draugių ir manikiūro specialisčių rekomendacijomis, dar kitos – ieško profesionalios pagalbos artimiausioje vaistinėje. Mažų kainų vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Jovita Juodsnukytė savo darbe dažnai susiduria su tokiomis moterimis, kurios prašo patarimo ir pagalbos.

„Visų pirma, norint sustiprinti nagus, patarčiau kaip bazinį komponentą naudoti žuvies taukus ir vitaminus A bei E, kurie būtent palaiko normalias odos funkcijas“, – pokalbį pradeda pašnekovė.

Padės trys komponentai

Dažniausiai su šia problema susiduria moterys, kurios atlieka pastaruoju metu itin populiarų gelinį nagų lakavimą ar priauginimą: „Žinoma, yra nagų, kurie gentiškai yra silpni, ploni, ne elastingi, linkę lūžinėti, tad turint tokius nagus rekomenduojama nuolatinė priežiūra. Tiek vitaminų ir papildų vartojimas,  tiek nagų stipriklių naudojimas, kurie yra praturtinti tais pačiais A ir E vitaminais bei kitais natūraliais aliejais.“

Vaistininkė rekomenduoja nagams stiprinti ir silicio priemones, kurios yra papildytos biotinu. Anot jos, jos ypač veiksmingos, tačiau šiek tiek brangesnės.

Nepersistengti su dilde ir žirklėmis

Norint turėti gražius nagus, svarbu ne tik maisto papildai ir vitaminai, bet ir pati nago priežiūra – dildymas ir kirpimas. Dildyti reiktų tik patį nago galiuką, jokiu būdu nago nešiaušti ir nedildyti nago plokštelės, nes tai silpnina nagą. O kirpti reiktų ne per trumpai. Ypač atkreipti dėmesį kerpant kojų nagus, kad nagas nebūtų nukirptas per trumpai ir apvaliai – kitaip gresia nago įaugimas.

„O čia jau galima susidurti ir su rimtomis problemomis. Įaugus nagui jis gali pūliuoti, tinti, perštėti, skausmas gali netgi trukdyti vaikščioti su tam tikra avalyne. Jei per savaitę pūlinga infekcija negyja gydant dezinfekcinėmis priemonėmis, reiktų kreiptis į medikus. O net jei aplink nagą ir nepūliuoja, tačiau per kelias savaites nepavyksta nago išauginti, iškirpti, o jis vėl įauga – taip pat reikia gydytojų pagalbos“, – teigia J. Juodsnukytė.

Karpyti odeles nesaugu

Dar viena problema, su kuria susiduria moterys – tai greitai augančios nagų odelės. Jas dažniausiai manikiūro salone moterims visiškai nukerpa ir tuomet manikiūras atrodo dailiai ir preciziškai. Žinoma, jos atauga ir šią procedūrą reikia kartoti bei kartoti. Visgi pašnekovė perspėja, jog toks nuolatinis odelių šalinimas gali pakenkti sveikatai ir sukelti infekciją. Ypač jei moteris dirba darbą su pinigais ar kitomis nešvariomis priemonėmis: „Geriausia nago odeles pabrinktini ir jas atstumdyti bei nukarpyti tik negyvas odeles, kurios yra suragėjusios.“

Vyrai kreipiasi tik dėl dviejų priežasčių

„Camelia“ vaistininkė tikina, jog, išties, savo nagų grožiu rūpinasi daugiau moterys, o vyrai vaistininkės patarimo tikisi tik susidūrę su šerpetojančia rankų oda arba nagų grybeliu.

„Nagų grybelis dar viena opi problema, kuria skundžiasi mūsų klientai. Dažniausiai šia liga užsikrečiama sporto klubuose, viešuose baseinuose ar pirtyse. Dėl to apsilankius tokioje vietoje ir gerai nusausinus pėdas, prevenciškai patartina jas dezinfekuoti specialiu priešgrybeliniu purškalu“, – patarimu dalinasi pašnekovė.

Pasak jos,  pastebėjus pirmuosius nagų grybelio požymius – nagas tampa storesnis, darosi sunkiau jį kirpti, pagelsta jo kampučiai – reikia nedelsiant gydyti nagą specialiu priešgrybeliniu preparatu. Kitokiu atveju grybelis gali „nukeliauti“ iki nago šaknies ar net užkrėsti kitą nagą, o tuomet jau nebeapsieinama be medikų paskirtų vaistų.

Norint turėti sveikus ir gražius namus, būtina ne tik jais nuolat rūpintis, bet ir nepiktnaudžiauti dirbtiniais grožio elementais, pavyzdžiui, geliniai nagai, neretai nagus pažeidžia ir tikrai nestiprina.