Po traukiniu automobilį „Audi“ pakišusi vairuotoja nesusižalojo (atnaujinta)

DSC 0034Sekmadienį ryte, apie 9 val., Šilutėje, Ramučių gatvės pervažoje, su traukiniu susidūrė lengvasis automobilis „Audi 80“.

Laimingo atsitiktinumo dėka į keturių geležinkelio juostų sankryžą prieš krovininį traukinį įriedėjusi moteris atsipirko tik išgąsčiu ir suknežintu automobiliu – pati jokių rimtesnių sužalojimų nepatyrė.

Ties pervaža mirksėjo raudona semaforo lempa, cypė garsinis signalas, sukaukė atvažiuojantis traukinys, tačiau iš Ramučių gatvės įsukusio „Audi 80“ vairuotojos dėmesio jie neatkreipė. Baltas automobilis įvažiavo į pervažą, o atvažiuojantis krovininis traukinys kliudė „Audi“ priekį. Laimė, viskas baigėsi sėkmingai: užkabinęs priekinį automobilio sparną, traukinys stumtelėjo mašiną šalin nuo savęs, neįtraukdamas po riedmenimis ir nenustumdamas tolyn bėgiais.DSC 0040

Į avarijos vietą atvykusiems pareigūnams iš Degučių atvažiavusi vairuotoja aiškino, kad, grojant magnetolai negirdėjo nei traukinio signalo, nei semaforo signalo, ir geležinkelio bėgius kirto neįsitikinusi, ar nesiartina traukinys. Degutiškė nesuprato, kaip galėjo atsitrenkti į traukinį, nes įprastai vairuoja atidžiai ir dairosi geležinkelio pervažose. Šįkart ji nė nepradėjo stabdyti iki pat smūgio.

Traukinio sąstatas keliasdešimties cisternų krovinį vežė iš Klaipėdos uosto į Baltarusiją. Mašinisto teigimu, lokomotyvo greitis siekė apie 65 kilometrus per valandą. Jis matė draužiamu metu prie pervažos artėjantį baltą automobilį, kelis kartus panaudojo garsinį signalą, o vairuotojai nereaguojant įjungė avarinę traukinio stabdymo sistemą. Tokiu būdu stabdomas traukinys sustojo tik po minutės.

Pajutęs, kad išvengti susidūrimo nepavyko, mašinistas išsigandęs išlipo iš lokomotyvo ir apsidžiaugė, pamatęs iš automobilio iššokusią nesužeistą moteriškę.

Į avarijos vietą atvykę greitosios pagalbos medikai patvirtino, kad jokių rimtesnių traumų vairuotoja nepatyrė. Daugiau keleivių automobilyje nebuvo.

Degutiškė džiaugėsi likimo malone, nes, jei į pervažą būtų įriedėjusi nors keliomis sekundėmis vėliau, po riedmenimis patekusį automobilį traukinys galėjo visiškai sumalti.