Po Vainutą sklinda vietinių ir užsieniečių gerumas

 

gerumo namai_vainutas5Prieš savaitę per visus Vainuto seniūnijos kaimus suko automobilis, kuriame sėdėjo būrelis Gerumo namų darbuotojų. Labdaringą veiklą krašte jau daug metų puoselėjančios moterys ir šiemet nepamiršo suruošti dovanėles visiems garbaus amžiaus apylinkės senoliams – 90 ir daugiau metų sulaukusiems kraštiečiams.

Gerumo namų veikla Vainuto krašte žinoma jau daug metų, o garbaus amžiaus senoliai prieš Kalėdas čia apdovanojami kasmet. Ir šiemet į kelionę po kaimus seniūnijos transportu išsiruošė Anelė Lileikienė, Birutė Tribičienė, Onutė Vindžigelskienė ir Kazimiera Agintienė.gerumo namai_vainutas3
Vieni viešnių sulaukę ilgaamžiai ašaras iš laimės braukė, kiti dainą užtraukė ar jaunystės eiles prisiminė, bet visi neslėpė – tokios viešnios labai mielos. Ir ne tik todėl, kad jos ne tuščiomis rankomis atvyksta, bet ir dėl to, kad vienatvės valandas praskaidrina, pabendrauja.

Visgi ne tik senjorai kasmet jaučia Vainuto Gerumo namų moterų veiklą. Šios moterys ištisus metus renka aukas, kad galėtų paremti tuos, ką ištinka netikėta nelaimė, ką prispaudžia sunki liga. Štai šiemet solidi suma skirta nuo gaisro nukentėjusiai šeimai, paremti ir keli sunkūs ligoniai.

„Iš tiesų remiame ne mes – vieni kitus remia vainutiškiai, kurie aukoja kas kiek gali atėję į Gerumo namus pasirinkti geradarių iš Vokietijos, Cuxhaveno diakonijos suvežamų daiktų“, – sako čia dirbančios moterys.

Be to, 4 kartus per metus Gerumo namų duris jos atveria ir neprašydamos aukų. Ir visi vietiniai gerai žino, jog už tai turi būti dėkingi Žemaičių Naumiesčio seniūnijoje įsikūrusio „Senjorų Eldorado“ šeimininkei Laimutei Giedraitienei, kurios rūpesčiu labdara iš Vokietijos pasiekia Vainutą. O iš čia keliauja ne tik po seniūniją. Nuolat drabužiais, slaugos prekėmis remiami Šilutės ligoninės Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius, Macikų socialinės globos namai, reabilitacijos centro „Gabrielius“ gyventojai. Nuolat gerumo ranką jaučia ir renginius organizuojantys krašto kultūros darbuotojai, socialinių darbuotojų globojami vietiniai. Štai ir šiemet paremtos Kalėdų eglutes įžiebusios krašto bendruomenės, išdalinta daug slaugos priemonių, neįgaliųjų vežimėlių, čiužinių, funkcinių lovų.