Po Vainuto apylinkę suko Kalėdų senelis ir nykštukai

 vainuto kaledu senelisKad šventės ne tik jauniems, bet ir kiekvienam senam, vienišam ar ligotam atneštų malonių staigmenų, rūpinasi Vainuto seniūnija, bendruomenės, „Caritas“ ir Gerumo namų moterys. Praėjusią savaitę šių organizacijų atstovai, draugėn pasiėmę dvasiškį, Kalėdų Senelį ir net nykštukus, net kelias dienas važinėjo po visą plačią apylinkę ir dalijo dovanas.

Iš viso 80 dovanų paketų artėjant šventėms suruošė Vainuto Gerumo namų moterys.

Organizacijos vadovė Anelė Lileikienė sakė, jog visoje apylinkėje yra pora dešimčių 90 ir daugiau metų sulaukusių žmonių. sveikinimai Vainute 1Trečiadienį į jų duris beldėsi Gerumo namų narių samdytas Kalėdų Senelis su nykštukų palyda, kuriuos seniūnijos transportu vežiojo vairuotojas Arūnas Skurdelis. Kartu pasveikinta ir kai kurie neįgalūs žmonės.

Nors rasti namuose pavyko ne visus, bet tie, kuriuos rado, nepajėgė nuslėpti džiaugsmo gavę kuklią dovanėlę. „Ne dovanos vertė svarbiausia, o tai, kad kažkas dar tave prisimena, užsuka pasveikinti“, – sakė jie.

Suruošti porą dešimčių dovanėlių Gerumo namų moterų paprašė ir Balčių kaimo seniūnaitis Jonas Sudeikis. Dovanomis jis sumanė pradžiuginti savo kaimo senolius.

Dar 20 dovanėlių suruošta ir išdalinta Vainuto saviveiklininkams – folkloro ansamblio „Vainuta“ nariams.

Vainuto „Caritas“ atstovė Marytė Juškevičienė irgi kelias dienas rengė dovanas skurdžiai besiverčiančioms šeimoms, mat sumanė akciją „Suteikime džiaugsmą kitiems“. Dovanomis pasirūpinti iš anksto jai padėjo ir grupelė į Škotiją, Airiją ir Angliją išvykusių vietos gyventojų bei jų tenykščių bičiulių. O visą siuntą iš užsienio pargabeno Arūnas Juškevičius.

Aplankyta 11 šeimų, kurias kartu su M.Juškevičiene sveikino ir klebonas Dainoras Židackas. Tai buvo didžiulė staigmena ne tik vaikams, bet ir jų tėvams. Kai kurie jų tokį netikėtumą taip ir įvardijo: „Kalėdinis stebuklas“.