Po vaišių pobūvyje – „poilsis“ ligoninės palatoje

tablePo šeštadienį vienoje iš miesto pobūvių salėje vykusios šeimos šventės ligoninėje atsidūrė trys žmonės. Šilutės valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba apie įvykį informuota antradienį po pietų.

Po miestą sklando gandai, esą pobūvio svečiai galėjo užsikrėsti salmoneliozės bakterija.

Kol vyksta pobūvio vaišes ruošusios įmonės veiklos tyrimas, Šilutės VMVT ir Klaipėdos visuomenės sveikatos centro (VSC) specialistai salmoneliozės protrūkio nepatvirtino, nuo išsamesnių komentarų susilaiko, tačiau neslepia, kad jau nustatyti tam tikri maisto laikymo ir ruošos pažeidimai.

„Šilutės naujienų“ kalbinti visuomenės sveikatos specialistai patvirtino, kad pokylį rengė V.Mirauskienės vardu registruota maitinimo įstaiga.

Pirminiais duomenimis, po pobūvio blogai pasijuto ir Klaipėdos universitetinėje ligoninės Infekcinių ligų skyriuje yra gydomi du, o vienoje iš Vilniaus ligoninių – dar vienas žmogus. Pasak Klaipėdos VSC užkrečiamų ligų skyriaus vedėjos Onos Sokolovos, jiems nustatytas ūmus žarnyno užkrėtimas.

Liudininkų teigimu, po šeštadienį patiektų vaišių iš viso sunegalavo apie 15 šventės dalyvių. Jau sekmadienį žmonės pajuto pirmuosius sveikatos sutrikimus – pykinimą, viduriavimą, šaltkrėtį. Tačiau didžioji dalis sunegalavusiųjų gydosi namie. Įvykį Šilutės VMVT specialistai ėmė tirti po to, kai elektroniniu paštu gavo Vilniuje gyvenančio šventės dalyvio skundą.

Nuvykę į pobūvių salę ir virtuvę, kurioje buvo gaminamas maistas, inspektoriai ėmė rinkti tyrimui reikalingus mėginius, kuriuos trečiadienį išsiuntė į Klaipėdą.

„Darbus šiek tiek apsunkina tai, kad nebeturime galimybės ištirti būtent tų maisto ruošinių, kurie buvo patiekti šventės metu. Todėl į Klaipėdą yra siunčiami virtuvėje laikomų maisto produktų mėginiai“, – pasakojo Šilutės VMVT atstovas.

Maisto produktų inspektorė V.Kirjanovienė informavo, kad paimti ir vandens bei aplinkos nuo darbuotojų rankų mėginiai.

Užfiksuota, kad greta pobūvių salės esančiose patalpose, kuriose buvo laikomi patiekalai, patikros metu nebuvo higienai palaikyti reikalingų popierinių rankšluosčių ir dezinfekavimo priemonių. Šeštadienio vakarą svečius aptarnavusių šeimininkių teigimu, šios priemonės visuomet yra atsivežamos iš kavinės, priklausančios tiems patiems savininkams.

„Darbuotojos pasakojo, kad šventės dalyviai į pobūvį patys atsinešė tortų ir karštai rūkytos žuvies. Neatmetama versija, kad negalavimus galėjo sukelti ir šie gaminiai. Tačiau reikia pabrėžti, kad įsinešti savo maistą leidžianti įmonė automatiškai privalo už įvykį atsakomybę prisiimti pati“, – pabrėžė V.Kirjanovienė.

Įmonės veikloje nustatytas dar vienas pažeidimas – maistas iš jo paruošimo vietos į pobūvių salę buvo vežamas neturint leidimo užsiimti tokia veikla.

Šilutės VMVT sustabdė įmonei priklausančių maitinimo įstaigų „Klumpė“ ir „Rūta“ veiklą.

Nuo išsamesnių komentarų specialistai kol kas susilaiko, netvirtina, kad žmonės susirgo salmonelioze, labiau linkę pripažinti apsinuodijimą maistu – maistinę toksikozę.

Dėl ko šventės svečiai atsidūrė ligoninėje, galutinai paaiškės gavus laboratorijoms pateiktų mėginių atsakymus.