Po Velykų darbo imsis virtualus patrulis – baigsis įžeidinėtojų slėpynės

Mėgėjai įžeidinėti ir niekinti kitus pasislėpę po virtualios erdvės uždanga nuo Velykų bus stebimi.

Policijos generalinis komisaras R. Požėla ir Šilutės r. PK vadovas R. Rudminas primena, kad nuo Velykų elektroninė erdvė bus stebima visą parą.

Generalinis policijos komisaras Renatas Požėla praneša, kad balandžio 6-ąją darbą Lietuvoje pradės virtualus patrulis.

Policijos vadovybė tikisi, jog ši naujovė padės suvaldyti įžeidinėjimų srautą viešojoje erdvėje, kuris neretai pilamas ne tik ant policijos pareigūnų, bet ir ant daugelio kitų piliečių galvų.

„Dar kartą noriu užtikrinti, kad šie pareigūnai niekaip nedarys įtakos žodžio laisvei, neužsiims cenzūra“, – teigė R. Požėla.

Anot generalinio komisaro, jie reaguos tik į akivaizdžiai daromus ir rengiamus daryti nusikaltimus elektroninėje erdvėje. Darbą su pastaraisiais atliks trys specialiai tam apmokyti pareigūnai. Pasak generalinio komisaro, socialinių tinklų vartotojai to nemato, bet teismuose nagrinėjama labai daug administracinių bylų dėl garbės ir orumo įžeidimo, įžeidinėjimo, pradedami net ikiteisminiai tyrimai.
„Šilutės naujienose“ taip pat jau keletą kartų rašėme apie bylas, kurios buvo iškeltos įžeidžiančius komentarus viešojoje erdvėje patalpinusiems piliečiams. Šilutės policijos komisariato viršininkas Remigijus Rudminas sako, kad tokių komentarų laikas nuo laiko pasitaiko, ir juose nebūtinai įžeidinėjami tik policijos pareigūnai. Įžeidimų, labai dažnai net neįsigilinus į situaciją, nukrypstant nuo pirminės temos neretai pilama ir ant kitų žmonių galvų.

„Manau, kad didelei mūsų visuomenės daliai dar reikia mokytis elementaraus takto ir pakantumo. Ir ne tik kalbant čia ir dabar, bet ir pasisakant viešojoje erdvėje, kur atrodo, gali likti nematomas“, – sakė R. Rudminas.

Pareigūnai visą parą stebės elektroninę erdvę. Užfiksavus netinkamo pobūdžio komentarus, virtualus patrulis sureaguos – šalia jo pasimatys specialus pranešimas, atkreipiantis dėmesį į neteisėtus veiksmus ir raginantis juos nutraukti.