Poetas A.A.Jonynas: „Poezijos nepasirinksi, ji tave pasirenka“

1302880109jonynasŠilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje svečiavosi poetas, vertėjas, rašytojo Antano Jonyno sūnus Antanas A. Jonynas.

Poetas į savo kūrybos pristatymą atvyko kartu su džiazo muzikantu, saksofonininku, klarnetininku, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentu Petru Vyšniausku, kuris atliko muzikines miniatiūras.

A.A.Jonynas savo kūrybos vakarą pradėjo eilėraščiu „Biblioteka“, kurį skyrė Užupio bibliotekai apginti nuo uždarymo.

Eiliuoti poetas pradėjo dar mokydamasis mokykloje. Į klausimą, kodėl pasirinko poeziją, atsakė retoriškai: „Poezijos nepasirinksi, ji tave pasirenka“.

Baigęs Vilniaus universitetą, dirbo redaktoriumi „Vagos“ leidykloje, buvo Baltijos TV laidos vedėjas. Nuo 2011 m. – Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas. Suskaičiuoti poeto nuopelnus nepakaktų abiejų rankos pirštų. Kūrybos bagažas įspūdingas: 11 eilėraščių rinkinių, už J.Goethes „Fausto“ vertimą paskirta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija.

Poetas kuklus, girtis nemėgsta, savo veiklą ir kūrybą vertina taip: „Ką parašiau jaunystėje, dabar paskaičius atrodo visai neblogai, o šiaip – džiugu, kad skaitytojai mano kūrybą skaito“.

A.A.Jonynas kartu su P.Vyšniausku savo kūrybą pristatė ir Rusnės Salos etnokultūros ir informacijos centre susirinkusiems rusniškiams. Centro direktorė Birutė Servienė aprodė svečiams senuosius salos žvejų kaimelius, žvejo – laukininko etnografinę sodybą – muziejų, Rusnės evangelikų liuteronų bažnyčią, katalikų koplyčią. Vilniečiai žavėjosi salos unikalumu, žvejų miestelį prilygino Lietuvos antrajai Nidai.

Gal ši kelionė po Pamario kraštą, patirti įspūdžiai poetui A.A.Jonynui subrandins kūrybinių minčių naujam eilėraščių ciklui apie Šilutės kraštą?..

spaudos remimo fondas Projektas „Šilutės krašto kultūra ir žmonės: tradicijos, istorija, kūryba”.