Poetiškoji ir muzikalioji Švėkšnos „Gėlė ir vėjas“

 

Gele ir_vejasŠvėkšnos parką ir vilą „Genovefą“ liepos 28 dieną užliejo poezija ir muzika. Šis kamerinis vakaras jau trečius metus tampa įvadiniu renginiu į Švėkšnos miestelio „Dvaro šventę“.

Šiemet Tradicinių amatų centro darbuotojos visus miestelio gyventojus ir svečius kvietė į kelionę nuo 19-ojo amžiaus iki šių dienų. Pasitelkus muziką, poeziją bei vaizduotę buvo bandoma perteikti praėjusių ir šių amžių dvasią. Nuostabų vakarą pradėjo Rusnės moterų vokalinis ansamblis „Luotužė“, gausiai susirinkusiems svečiams dovanojęs savo muziką. Klausantis muzikos buvo kviečiama pasinerti į 19-ojo amžiaus sūkurį ir kartu apžiūrėti V. Karaliūnienės lėlių parodą „Lėlės tada“. Į 20-ojo amžiaus atmosferą įsilieti padėjo solistė iš Klaipėdos universiteto Menų fakulteto E. Greiciūnaitė ir jos mokytoja G. Zeicaitė. Klausytojai žavėjosi solistės balso galingumu ir nuostabiais kūriniais iš V.Juozapaičio ciklo „Diemedžiu žydėsiu“. Profesorius, teisininkas, publicistas iš Vilniaus J. Žilinskas, įtaigiai skaitęs B. Brazdžionio eiles, labiau sustiprino viso vakaro įspūdį. Kelionei laiku artėjant renginio pabaigos link, buvo pristatyti ir 21-ojo amžiaus atspindžiai. Varinių pučiamųjų instrumentų ansamblis „Pamario Brass“ perteikė džiazo dvasią, o improvizacijomis pasirūpino fotografas V. Marcinkevičius, kuris pristatė savo darbų parodą „Pabirę lašai“. O dainuojamosios poezijos atstovas J. Žilinskas su dukra Rusne įliejo džiugios nuotaikos savo kūrybos dainomis.

Renginio pabaigoje, klausantis „Pamario Brass“ melodijų, visi susirinkę buvo pakviesti pasivaišinti UAB „Smaližiaus kertelės“ dovanotu didžiuliu tortu bei kavinės UAB „Viesulas“ paruošta kava. Na, o lauktuvėmis visiems atlikėjams pasirūpino UAB „Česlovo vynas“.

VšĮ Turizmo ir informacijos centro filialas

Tradicinių amatų centras Švėkšnoje