Poezija ir džiazas Švėkšnoje

sveksnos poezijos_vakaras2Švėkšnos Dvaro šventė prasidėjo įžanginiu poezijos ir muzikos vakaru „Gėlė ir vėjas“, kurį jau 4 metus iš eilės organizuoja Tradicinių amatų centras Švėkšnoje.

Penktadienio vakaras lepino visus susirinkusiuosius ne tik saulėtu dangumi, bet ir vėju, kuris puikiai atgaivino po dienos karčių. Jaukus vakaras prasidėjo dviejų parodų pristatymu – Daugpilio muziejininkų surengtos parodos „Pliaterių dvarai Latvijoje“, kurią iš Latvijos į Lietuvą atviliojo Violeta Astrauskienė, ir  V.Ališauskaitės-Norkuvienės fotografijų paroda „Šimtmetį menantys vingiai“, kurioje autorė senolių portretais perteikė jų kasdienybės šviesą, vienatvę, džiugesį ir laimę, taip paminėdama Lietuvos šimtmetį.

Fotografijos paliko didelį įspūdį kiekvienam atvykusiam į renginį.

Po parodų pristatymo Tradicinių amatų centro kiemelį užliejo puikaus aktoriaus, režisieriaus ir tiesiog šilto žmogaus – Sigučio Jačėno skaitomos eilės. Jam improvizuotai akompanavo bei džiazo ritmu foną sudarė vienas žymiausių Lietuvos džiazo pianistų Saulius Šiaučiulis. Šis puikus duetas visos programos metu šiltai bendravo su žiūrovais, stebino programos įvairumu ir netikėtomis improvizacijomis.

Žiūrovai dar ilgai nesiskirstė namo – bendravo su atlikėjais, apžiūrinėjo parodas, vaišinosi gaivinančiu vandeniu bei šilauogėmis.  Renginio organizatoriai dėkoja visiems prisidėjusiems, kuriant ramuma dvelkiantį vakarą: Švėkšnos bibliotekai, V.Raibiui, V.Volockienei, Švėkšnos seniūnui A.Šepučiui, V.Astrauskienei ir H.Černiauskienei.