Poezijos išsišokėliai slemeriai atvyksta į Šilutę (video)

Vienas iš slam poezijos propaguotojų - švėkšniškis Domas Raibys. / Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.„Į užsienį dažnai atvykstu pranešti žinios, kad tokia kalbėjimo forma yra, atvykstu kaip revoliucionierius. Lietuva maloniai nustebino – ši šalis jau žino, kas yra slemas”, – prieš keletą savaičių publiką Vilniuje sveikino JAV slemeris, poetas Saul Williams.

Tiesiai iš jo rankų slem mikrofonas su Lietuvių slemeriais atvyksta į Šilutę.

Jau maždaug pusantrų metų Vilniuje vykstančios slemo varžybos kiekvieną paskutinį mėnesio ketvirtadienį kalbėti kviečia visus, turinčius, ką pasakyti. Slemas – tai interaktyvi sakytinė poezija, išsinėrusi iš įprastos rašytinės formos, atliekama (skaitoma) gyvai, skiriant daug dėmesio kalbėjimo raiškai ir palaikant ryšį su klausytojais.

Kitaip nei tradicinė poezija, slemas daro poveikį ne skaitytojui ilgai skaitant ir interpretuojant eilėraščius, o klausytojui klausant sąmojingai, taikliai ir išraiškingai (kartais išgaunant papildomus nekalbinius garsus – švilpimą, baubimą, cakcėjimą ar pan.) atliekamą tekstą.

slam logoAzarto suteikianti varžybų forma diktuoja kelias paprastas taisykles: kiekvienas poetas skaito po 3 ne ilgesnius kaip 5 min. trukmės savo kūrinius, papildoma scenografija pasirodymo metu draudžiama, nugalėtojus renka publika, o laimėtojui atitenka simbolinė pereinamoji taurė – 10 litų.

Skaityti ir dalyvauti gali visi norintys. Svarbiausia taisyklė – savo kūrybą demonstruoti gali kiekvienas.

Slemeriai Šilutiškius supažindins su slemu ir jo istorija. Į nemokamą renginį kviečiami visi klausantys ir kalbantys žmonės.

Šis vizitas yra projekto „Iš žodžio į garsą” dalis.

Slemeriai Šilutėje lankysis gruodžio 10 d. (šeštadienį) 14.00 val. Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje (konferencijų salėje, Tilžės g. 10)

Daugiau informacijos apie slam poeziją Lietuvoje: http://www.facebook.com/SlamPoetryLT