Pokemonai traukia šilutiškius ir iš namų, ir iš garažų

pokemonai siluteje fontanas copyPokemonai valdo ir Šilutę. Tuo galima įsitikinti Šilutės gatvėse – jau kelios savaitės čia gerokai daugiau vaikščiojančių, važiuojančių dviračiais ir įžymesnėse vietose besibūriuojančių žmonių su mobiliaisiais telefonais rankose. Tokie vaikščiotojai – pokemonų gaudytojai, azartiškai įsijungę į pasaulį užvaldantį virtualų žaidimą „Pokémon GO“.

Pokemonai atsiranda realiose vietose

Šis naujas „išplėstinės realybės“ nemokamas orientacinis žaidimas mobiliuosiuose įrenginiuose daugelyje pasaulio regionų pradėtas platinti šiemet liepą. Ir Pamario gyventojai su užsidegimu ėmė gaudyti, kovoti, apmokyti virtualius gyvūnėlius, atsirandančius bet kurioje gatvėje, kieme, parduotuvėje ir t.t.

Žaidimo esmė – paprasta. Pokemonai pasirodo mobilaus įrenginio ekrane, lyg būtų toje konkrečioje vietoje, kur stovi jų gaudytojas. Belieka juos sugauti ir savo kolekciją – pokemonų armiją – papildyti nauju augintiniu. Žaidėjai gauna patirties taškus XP ir keliauja į vis aukštesnį lygį.

Pradedančiajam žaisti šį virtualų žaidimą iš pradžių suteikiami būtiniausi daiktai, skirti gaudyti pokemonus. Vieni jų – kamuoliai. Žaidėjui tereikia vaikščioti ir ieškoti netoliese esančio pokemono, kuris gali būti bet kur: namuose, lauke ir pan. Skirtingose vietovėse atsiranda kitokios pokemonų rūšys, todėl žaidėjas, norintis turėti daugiau skirtingų pokemonų, yra suinteresuotas vis keisti teritorijas.pokemonai gimnazija DSCN9991

Iš viso yra 148 skirtingi pokemonai. Anot „Šilutės naujienų“ kalbinto šilutiškio Luko, vieni – dažnai pasitaikantys, kiti – labai reti, todėl bevaikštant po įvairias miesto vietas gali nusišypsoti sėkmė – į žaidėjo telefono ekraną gali pakliūti daugeliui konkurentų pavydą sukeliantis laimikis, kuris turi daug galių.

Žaidėjai kuria savo armijas

Norint tapti pokemonų gaudytoju reikia turėti „Google“ paskyrą ir parsisiųsti nemokamą programėlę į įrenginį su iOS ir Android operacine sistema. Tuomet žaidėjas susikuria savo pokemono gaudytojo personažą, parenka jam tinkamą vizualinę išvaizdą ir vardą, kuris ateityje bus matomas kitiems žaidėjams.   Pastebėjus netoliese esantį pokemoną, jį reikia pažymėti ir į jį sviesti vadinamuosius pokemono kamuolius.

Pagautas pokemonas atsiduria žaidėjo telefone ir tampa jo armijos nariu.

Beje, visi pokemonai turi savo vardus, kuriuos žaidėjas gali keisti, parinkdamas sau mielus.

Bene didžiausias azartas gaudyti ir tobulinti jau turimus pokemonus yra vadinamosiose pokemonų sporto salėse, kurios „įrengtos“ taip pat žymiuose miesto objektuose. Tereikia žaidėjui prie jų atvykti ir tęsti žaidimą.

Pokemonai „sporto salėse“ pasirinktinai stiprinami instinktų, magiškų galių ir fizinės jėgos grupėse. Lyderiaujantys žaidėjai yra matomi visiems kitiems gaudytojams, nes turi stipriausius, išpuoselėtus pokemonus.

pokemonai vyduno skveras DSCN9996Pokemonai atveda į įdomias vietas

Žaidžiantys šilutiškiai žino, jog mieste veikia keliolika „PokéStops“ – pokemonų stotelių. Tai – Šilutės kultūros ir pramogų centras, Šilutė parke, prie tvenkinio esantis fontanas, priešais Savivaldybės administracijos pastatą stovinti garsioji žuvies skulptūra, dviračių parduotuvė, senojo Turgaus aikštėje esantis kurėnas, evangelikų liuteronų bažnyčia, Šilutės paštas… Net kelios pokemonų stotelės veikia prie Šilutės pirmosios gimnazijos, Vydūno skvere ir t.t.

Būtent šias vietas pokemonų gaudytojai lanko reguliariai ir gausiausiai, nes čia jie „pasiima“ reikalingų reikmenų: kamuolių, priemonių pokemonų jėgoms atstatyti, vaistų. Be to, į stoteles galima „prisišaukti“ laimikių – pačių pokemonų. Žaidėjai, sumokėję 1 euro mokestį, tiesiog gali aktyvuoti didesnę pokemonų koncentraciją tam tikroje vietoje.

Anot pašnekovo Luko, kuris Šilutėje gyvena kelerius metus, pradėjęs žaisti šį žaidimą jis buvo maloniai nustebintas, nes iki šiol nežinojo, jog mieste yra tokių įdomių vietų. Vyras nežinojo, prie kurio pastato yra pelėdos ženklas, taip pat anksčiau nebuvo pastebėjęs ir paminklo, žyminčio karių kapines.

„Žinoma, gėda tai prisipažinti…“ – sako pašnekovas, kuris anksčiau tiesiog praeidavo pro šias vietas, nepakeldamas galvos ir daug nesidairydamas.

Skatina nesėdėti namie

Antradienio pavakarę Šilutėje sutiktas 19-metis Vytenis sakė, kad pokemonus gaudo jau dvi savaites. Jo kolekcijoje – 50 gyvūnėlių, anot pašnekovo, šis skaičius nėra didelis.

Pasak Vytenio, iš jo pažįstamųjų jau daug kas yra tapę pokemonų gaudytojais. Vaikinas pastebėjo, kad žaidimas suaktyvino įvairaus amžiaus žmones, paskatino juos ne sėdėti namuose, o išeiti į lauką.

Prie Šilutės pirmosios gimnazijos sutiktas Linas sakė, kad šis žaidimas jį privertė išeiti pasivaikščioti su šeima. Pašnekovui antrino jo žmona Vilma, kuri sakė, kad kai tik atsirado šis žaidimas, pagaliau pavyko vyrą ištraukti iš garažo ir pasikviesti pasivaikščioti, pabūti kartu su vaikais. 

Linas sakė dabar kas vakarą matantis Šilutės gatvėse gerokai daugiau žmonių. „Iki šio žaidimo pasirodymo dar nebuvau matęs tiek daug judančio jaunimo kaip dabar. Aktyviausiai jų susirenka tuo metu, kai būna suaktyvinta kuri nors pokemonų stotelė. Į ją tuo metu suplūsta gausybė žaidėjų. Jie tuo metu gali ne tik pasipildyti žaidimą būtinais reikmenimis, bet ir prisigaudyti pokemonų, kurių taip pat gerokai pagausėja“, – sakė Linas, kuris per pusvalandį aktyviojo periodo sugavo 7 gyvūnėlius.

Suaktyvintą pokemonų stotelę savo išmaniojo įrenginio ekrane gali matyti visi pokemonų gaudytojai, nes toji vieta aktyviojo periodo metu pažymima užsidegusia raudona šviesa.

Linas, dalindamasis pastebėjimais apie šį populiarų žaidimą, sakė, kad didžiuosiuose miestuose, kuriuose jis taip pat gaudė gyvūnėlius, yra gerokai stipresni pokemonai. Šilutėje – silpnesni, ne tokie įvairūs.

Vyras prisipažino, kad gaudydamas pokemonus kasdien nueina kelis kilometrus. „Norėdamas sustiprinti turimą pokemoną arba jį užauginti iš kiaušinio, kurį gaunu pokemonų stotelėje, turiu praeiti nuo 2 iki 5 ar net daugiau kilometrų“, – sakė jis.

Šalia Lino ant suoliuko sėdėjusi aštuoniolikmetė Rūta sakė, kad šis žaidimas suvienijo bendraminčius – jie ėmė megzti tarpusavio pokalbius, dalijasi informacija apie žaidimą – taip susipažįsta, keičiasi kontaktais.

Kad žmonės yra „priversti“ daugiau laiko praleisti lauke, patvirtino ir dviračiais per miestą važiuojantys trys draugai: Raimondas, Robertas ir Šarūnas. Vaikinai patvirtino, jog žaidimas „Pokémon GO“ tikrai priverčia išeiti į lauką. Štai vien per 10 dienų Raimondas sugavo net 665 pokemonus.

Anot Šarūno, kiek apmaudu, kad užmiestyje dar nėra aktyvių pokemonų gaudymo stotelių. Būdamas pas tėvus, gyvenančius ne Šilutėje, vaikinas nepagauna nė vieno gyvūnėlio.

Užsieniečiai gaudytojai jau turi problemų

Japonų mitologija paremtas žaidimas įsiveržė į mūsų pasaulį griaudamas įsisenėjusius įpročius. Kol kas sunku nuspėti, kokie bus tolimesni šio žaidimo įvykiai ir pasekmės. Ne paslaptis, kad daugelis jį giria dėl to, kad jis teigiamai veikia žaidėjų fizinę ir protinę sveikatą.

Tačiau užsienyje pokemonai žaidėjams bei aplinkiniams jau kelia ir problemų. Žaidžiant šį žaidimą dėl žaidėjų gausos atsiranda spūstys viešose vietose, žaidėjai patenka į avarijas, nelaimingus atsitikimus.

Paklausti, ar šis žaidimas neatneš žalos ir ar nepridarys išsiblaškiusiems pokemonų gaudytojams pavojų gatvėse, šilutiškiai žaidėjai sakė, jog viskas priklauso nuo kiekvieno asmeniškai. Pašnekovai yra girdėję, kad kituose šalies miestuose ar užsienyje jau ne vienas žmogus, vydamasis pokemonus nukentėjo eismo įvykiuose, griuvo, krito nuo aukštų paviršių. Yra žaidėjų, kurie pokemonus gaudo net važiuodami automobiliu. Ne vienas jų jau patyrė ir eismo avariją, atsitrenkė į stulpą ar nuslydo į griovį…   Dar vienas kalbintas šilutiškis, kuris domisi naujausiomis technologijomis ir įranga, įžvelgė ne tik šio žaidimo nešamą džiugesį, fizinį aktyvumą, bet ir komercinę šios naujos manijos pusę.

„Šis žaidimas sukėlė neįprastą susidomėjimą mobiliųjų telefonų priedais: išorinėmis baterijomis, galingesniais telefonų aparatais.

„Pokémon GO“ žaidimo kūrėjams pavyko sudominti visą pasaulį, todėl, manau, ateityje šis žaidimas bus dar labiau socializuotas, o tarp žaidėjų plėsis bendravimo ir varžymosi galimybės. Suprantama, tai tuštins ir mūsų kišenes“, – sakė pašnekovas.