Pokerio profesionalė vietoje vestuvių puokščių užsiprašė… žaislų

Barauskaite Saugose su mazyle„Ar jūs įsivaizduojate, kiek šiandien kainuoja vestuvinė gėlių puokštė?“, – tokį iš pirmo žvilgsnio neįtikėtiną klausimą praėjusią savaitę Saugų vaikų globos namų auklėtiniams (beje, dar nesiruošiantiems tuoktis) uždavė šios įstaigos direktorius Eugenijus Judeikis. Ir pats atsakė, jog toji kaina siekia 50, o kai kada – ir visą 100 eurų…

Ne šiaip sau direktorius siūlė pasvarstyti šia tema, o todėl, kad, jo paties žodžiais tariant, tėvų globos netekusiems vaikams labai pasisekė – tądien jie gavo fantastiškų dovanų. Tas dovanas – daugybę naujų žaislų ir žaidimų – į globos namus atvežė jau daug metų Londone gyvenanti šilutiškė, visame pasaulyje gerai žinoma pokerio žaidėja Daiva BARAUSKAITĖ.

Neseniai vestuves su vyru John Byrne atšventusi jauna moteris sumanė asmeninės šventės proga pradžiuginti ir vaikus: pora paprašė svečių vestuvių proga nepirkti gėlių, o vietoje jų atnešti… žaislų. Juos jaunieji atvežė į Daivos gimtinėje – Šilutės rajone – esančius Saugų vaikų globos namus.

Žaislai irgi „vysta“

Į Saugų vaikų globos namus Daivą ir John atlydėjo jos sesės Monika ir Giedrė, draugai ir Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vadovai. Visi jie nešė naujų žaislų ir stalo žaidimų paketus, tad jau koridoriuose buvo smalsiai nužvelgti čia gyvenančių Barauskaite Saugose su Judeikiuvaikų.

Sukviesti į salę ir išgirdę direktoriaus mintis apie vestuvines puokštes, kai kurie vyresnieji vaikai ir antakius iš nustebimo kilstelėjo – tokios sumos už gėles sunkiai įsivaizduojamos. Visų akys suspindo išgirdus, kad su būreliu svečių atvažiavę du jauni žmonės atvežė jiems – visai nepažįstamiems vaikams – naujų žaislų.

Buvo akivaizdu, kad ir pats direktorius ne mažiau džiaugiasi dovanomis, mat neseniai visuomenės sveikatos ir Globos priežiūros departamento specialistai patikrino įstaigą ir jų verdiktas buvo žiaurus: reikia išmesti maždaug pusę visų globos namuose vaikų naudojamų žaislų.

„Žaislai, deja, irgi vysta, tik ne taip greit kaip gėlės“, – juokavo Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis.

Jo pavaduotoja Audra Barauskienė priminė, kad šių globos namų vaikai liko tarsi nuskriausti – prieš Naujuosius metus įgyvendintoje akcijoje „Vaikų svajonės“ jie nedalyvavo, tad dovanų gavo mažiau. A.Barauskienė išreiškė viltį, kad jaunavedžių iniciatyva remti vaikus ir mūsų krašte sulauks daugiau pasekėjų.

Direktorius E.Judeikis pasakojo, jog draudžiama vaikams žaisti aplūžusiais žaislais, o minkštuosius privalu kartą per mėnesį skalbti. Tad nekeista, kad jie labai greit susiskalbia. „O žaislai dabar tokie brangūs“, – gerai žino direktorius.
Visų globos namų šeimynų gyventojai čia pat turėjo nuspręsti, kurie žaislai ar žaidimai būtų reikalingiausi jų šeimynoje, ir iškart tiesė rankas į juos.

E.Judeikis tokią Daivos idėją pavadino fantastiška ir pasvarstė, kad jei panašiai elgtųsi visi jaunavedžiai, tai visi Lietuvos vaikų globos namai žaislų turėtų užtektinai. O kreipdamasis į globotinius paragino šią puikią jaunavedžių iniciatyvą prisiminti tuomet, kai patys švęs savo vestuves: „Tada pagalvokite, kad galbūt kažkam yra labai sunku, gal kažkur vaikai kenčia nepriteklių, tad net menka jūsų parama gali labai pradžiuginti“, – sakė jis.

Apžiūrėjo kambarius ir skanavo pyragą

Barauskaite Saugose evelina„Aš nematau prasmės tiek pinigų išleisti gėlėms, kurios tuoj nuvysta, juo labiau kad ir parsivežti jas į Šilutę mums būtų buvę sudėtinga“, – taip paprastai savo mintį paaiškino Daiva.

Svečių būrelis aplankė Saugų vaikų globos namų šeimynas, apžiūrėjo jų kambarius. Jų pastebėjimu, vaikų gyvenimo šiuose namuose sąlygos yra geresnės, nei jie buvo susidarę išankstinę nuomonę: „Tvarkingi, jaukūs kambariai, tvarkingi patys vaikai“, – kalbėjo Daiva.

Ją ypač sužavėjo direktoriaus E.Judeikio bendravimas su vaikais, ir tai, kad ne vienas jų į įstaigos vadovą kreipėsi „tėti“…

Daivos dėmesį patraukė mažiausia gyventoja – vos 4 mėnesių vienos globotinės dukrelė. Viešnia nuoširdžiai džiaugėsi mažyle, paėmusi ją ant rankų.

Vėliau visi susėdo prie arbatos stalo, ant kurio garavo 15-metės Evelinos iškeptas pyragas. Mergaitė savo gardėsiais visada vaišina ir draugus, ir įstaigos darbuotojus. Ji gerai žino, kur mokysis baigusi pagrindinę mokyklą: „Būsiu konditerė“, – neabejodama sako.

Tądien Evelina iškepė pyragą, pavadinimu „Skanusis“ ir svečiai išties buvo juo sužavėti. Daiva susitarė, kad kitąkart parvykusi namo, į Šilutę,  užsisakys Evelinos pyragą, o ši pažadėjo jį iškepti su meile.

Pasirinko pokerio profesionalės kelią

„Šilutės naujienos“ apie D.Barauskaitę pasakoja nebe pirmą kartą. Prieš keletą metų išsamiai supažindinome skaitytojus su Daivos karjera.

Iš Šilutės į Londoną Daiva išvyko vos būdama 18-kos dirbti manekene, studijavo verslą ir ekonomiką, dirbo gerai apmokamą perspektyvų darbą finansų srityje. Tačiau vėliau nusprendė surizikuoti – metė visa tai ir tapo profesionalia pokerio žaidėja.
„Aš būsiu tokia pat kieta kaip Antanas Guoga!“ – sakė tuomet vienintelė pokerio profesionalė iš Lietuvos. Stebint jos ryžtą tuo abejoti nebuvo pagrindo.

Šiuo metu pokerio pasaulyje šilutiškė geriau žinoma pseudonimu Baltic Blondie – Blondinė iš Baltijos šalies. Dar karjeros pradžioje Las Vegase po pergalės Blondinei ranką spaudė ir komplimentus žėrė apie 80 vyrų, kuriuos ji nurungė prie pokerio stalo.
Neseniai pokerio profesionalė tapo Lietuvos televizijos laidos „Emigrantai“ heroje – pokerio ledi Baltic Blonde pasakojo, kaip ir kodėl pasirinko tokią karjerą.

„Esu profesionali pokerio žaidėja ir puoselėju ambicijas tapti viena geriausių“, – taip savo tinklaraštyje save pristato D.Barauskaitė. Jau daugiau nei 10 metų ji yra daugiausiai laimėjimų susišlavusi pokerio dama iš Lietuvos. Anksčiau dirbusi visame pasaulyje gerą vardą užsitarnavusioje kompanijoje, turėdama galimybes kilti karjeros laiptais ir vis didėjantį darbo užmokestį, Daiva nesijautė laiminga ir pasirinko pokerio profesionalės kelią.

Neseniai D.Barauskaitė puikiai pasirodė ir „Genting“ pokerio serijoje, kurios etapas vyko Birmingeme. 400 svarų įpirkos turnyre lietuvė finišavo aštunta tarp 584 žaidėjų ir iškovojo 7 080 svarų sterlingų prizą. Londone ją ir aplankė „Emigrantų“ kūrybinė grupė.

Šilutė nuolat gražėjaBarauskaite Saugose vaikai su dovanom

Šilutę, čia gyvenančius tėvus ir gimines Daiva aplanko kartą per kelis mėnesius. Ji sako pastebėjusi, jog Šilutė kas kartą pasitinka pagražėjusi, čia nuolat pastebi naujų meninių akcentų, o ir žmonės darosi mielesni.

Gegužės 30-ąją Trakuose vestuves su vyru John atšventusi moteris sakė, jog idėją tokiu būdu paremti vaikų globos namuose gyvenančius vaikus ji kažkur perskaitė. Minčiai iš karto pritarė ir jos vyras. Vestuvių svečiams jaunavedžių prašymas vietoje gėlių pirkti žaislų pradžioje pasirodė keistokas, tačiau pagalvoję visi sutiko, jog tai gera mintis.

„Būtų gera, jei ir daugiau žmonių pasigautų tokią idėją. Ir manau, nebūtina pirkti brangių dovanų, džiaugsmo vaikams gali suteikti ir nedideli dalykai“, – sakė ji.

Artimiausiuose Daivos planuose dar nėra minčių grįžti į Lietuvą, nors visai tos minties ji neatmeta, nes prisipažįsta jaučianti tėvynės trauką. „Galbūt ateityje turėsiu galimybę paremti naujus talentus, investuoti į Šilutę“, – svarsto ir šiandien labdaringoje veikloje dalyvaujanti šilutiškė.