Pokyčiai apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje srityje – jau nuo liepos 1 d.

Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisija kartu su ministerijų ir kitų institucijų atstovais svarstė parlamentinės kontrolės klausimą „Smurto artimoje aplinkoje problema: dabartinė situacija, tendencijos ir pasirengimas įgyvendinti naują Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo redakciją“.

Pernai užregistruoti pranešimai apie 56 187 tokio pobūdžio smurto atvejus. Smurtas artimoje aplinkoje yra sunki problema, todėl potencialus aukų skaičius yra bent kelis kartus didesnis. Deja, nemaža dalis aukų bijo kreiptis pagalbos, nes nesitiki, kad kas nors gali pasikeisti, nuogąstauja dėl aplinkinių neigiamos reakcijos. Nemažai žmonių net nežino, kad yra galimybė gauti pagalbą, ar neatpažįsta smurto, nes priima smurtinius santykius kaip normą.

Nuo liepos 1 d. įsigalios naujos redakcijos „Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas“. Toks įstatymas Lietuvoje buvo priimtas 2011 metais, o po 11 metų – 2022 m. Seimas patvirtino įstatymą nauja redakcija. Jame numatytos kelios naujovės: apsaugos nuo smurto orderis, nauja specializuotą kompleksinę pagalbą smurto aukoms teikiančių organizacijų akreditacijos tvarka, įpareigojimas kiekvienoje savivaldybėje įsteigti specialią komisiją, kuri rūpintųsi prevencijos ir deramos intervencijos, reaguojant į smurtą artimoje aplinkoje, problema.

Posėdžio metu akcentuota, kad informacija apie valstybės teikiamą pagalbą turi pasiekti kiekvieną žmogų, kuriam tokios pagalbos gali prireikti.

Pagal BNS inf.