Policija dar kartą primena: už vairavimą išgėrus gresia kalėjimas

policija-primenaLietuvos kelių policijos tarnyba dar kartą informuoja, kad nuo 2017 metų sausio 1 dienos, neblaivių vairuotojų atsakomybė reikšmingai sugriežtinama.

Nuo Naujųjų metų neblaivūs vairuotojai bus traukiami baudžiamojon atsakomybėn, o jų pažeidimai bus kvalifikuojami kaip nusikaltimai.

Asmuo, kuris vairuos transporto priemonę būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, kai jo kraujyje bus daugiau, nei 1,5 promilės alkoholio, bus baudžiamas bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 1 metų.

Policijos pareigūnai šalies keliuose per kelias šventinio savaitgalio dienas išaiškino 36 vairuotojus, kuriems buvo nustatytas didesnis, nei 1,5 promilės girtumas. 28 vairuotojams buvo nustatytas vidutinis, nuo 1,5 iki 2,5 promilės girtumas. Didžioji dauguma šių vairuotojų (25 asmenys) – vyrai, jų amžiaus vidurkis – 43 metai. Pareigūnams įkliuvo ir trys neblaivios moterys.

Dar aštuoni vairuotojai sugebėjo sėsti prie vairo sunkiai apgirtę – jiems pareigūnai nustatė didesnį nei 2,5 promilės girtumą.

Policijos pareigūnai akcentuoja, kad nuo 2017 metų sausio 1 dienos neblaivūs asmenys, kuriems vairuojant bus nustatytas didesnis, nei 1,5 prom. girtumas, bus privalomai pristatomi į medicinos įstaigas, iš jų bus paimamas kraujas. Iš neblaivaus vairuotojo gali būti paimtas automobilis.

Naujajame Administracinių nusižengimų kodekse griežtinama atsakomybė už vengimą tikrintis neblaivumą ar apsvaigimą. Vengusiems pasitikrinti neblaivumą numatyta bauda nuo 1000 iki 2000 eurų (buvo iki 860 eurų) ir teisės vairuoti atėmimas iki 4 metų.

Teismo kompetencijai priklausys sprendimas – kokiam terminui iš neblaivių vairuotojų bus atimta teisė vairuoti. Tam tikrais atvejais šie asmenys susigrąžinti teisę vairuoti galės ne anksčiau nei po 10 metų.

Teismas, nagrinėdamas tokias bylas, galės priimti sprendimą ir dėl tūkstančius eurų siekiančių baudų, ir dėl arešto, ir dėl realaus laisvės atėmimo, o visais atvejais vairuotojams grės gėdingas įrašas asmens istorijoje – teistumas.