Policija dirba, bet pasigenda apsaugininkų ir kavinių savininkų atsakomybės

mustynesSavaitgaliais visose miesto kavinėse ir restoranuose, taip pat – savo vasaros švenčių maratoną pradedančiose seniūnijose ramu būna retai. Kur kas daugiau iškvietimų tomis dienomis užregistruojama ir policijoje.

Tačiau policijos pareigūnus labiausiai piktina tai, kad atvykę į kurioje kavinėje vis dažniau pasitaikančius incidentus, kur iškviečia šių įstaigų darbuotojai, jie išgirsta jau tradicine tampančią dainelę: „Aš nieko nemačiau ir negirdėjau“…

Kavinės nusikrato problemų

Štai ir vieną vėlų praėjusio savaitgalio vakarą Šilutės policijai buvo pranešta, kad  centrinėje Šilutės gatvėje, šalia vienos kavinės, guli galimai sąmonę praradęs žmogus. Atskubėję įvykio vieton pareigūnai žmogaus jau neberado, bet rado juos iškvietusį barmeną. Beje, pastarasis užgiedojo: „Nieko nemačiau ir negirdėjau“…

Šilutės r. policijos komisariato vadovas Sigitas Mikutavičius sako, jog pradėję tyrimą, peržiūrėję filmuotą medžiagą ir išklausę liudininkų parodymus pareigūnai netruko išsiaiškinti, jog pilietis, dar būdamas kavinėje, kėlė triukšmą. Matyt, todėl ir buvo „išspirtas į gatvę“.

Pasak policijos vadovo, tai ne vienintelis atvejis, kai pareigūnai, iškviesti raminti triukšmadarių, atvykę jau „neberanda“ liudininkų. Tie liudininkai akivaizdžiai nepagalvoja, kad tokį pranešimą gavusiems pareigūnams teko mesti kitus darbus, tiesioginį patruliavimą gatvėse ir keliuose, kur galbūt jie buvo net labiau reikalingi.

S.Mikutavičiaus nuomone, triukšmaujantį pilietį iš kavinės išmetus į gatvę, problema tiesiog permetama ant policijos pečių. O pareigūnai lieka bejėgiai įvertinti situaciją, iš aplinkinių girdėdami tik „nemačiau, negirdėjau…“

Pasigenda apsaugininkų atsakomybės

„Visos viešojo pasilinksminimo vietos ir daugumos renginių organizatoriai palaikyti tvarką jau samdo saugos tarnybas, kurioms už tai moka pinigus. Tačiau tos tarnybos irgi neatlieka joms pavesto darbo“, – konstatuoja S.Mikutavičius.

Jo nuomone, tokių įstaigų darbuotojams ir vadovams, prieš kviečiant policiją, būtų pats laikas pamąstyti, ar išties policijos pareigūnų darbas yra lėkti vos kam nors „riktelėjus“, ar su tuo „rėkiančiuoju“ pirmiausia turėtų tvarkytis tie, kam yra mokama už apsaugą?

Policijos vadovas mano, kad renginių organizatoriai, prekybininkai bei viešųjų pasilinksminimo vietų savininkai turėtų rūpintis ne tik tuo, kad daugiau parduotų alkoholinių gėrimų ir taip pritrauktų klientų. Svarbu paisyti kultūringai ilsėtis norinčiųjų interesų, rūpintis jų ramybe bei saugumu.

„Žinoma, policija stengiasi ir ateityje stengsis, kad visi piliečiai galėtų ramiai ir saugiai švęsti bet kokiose viešose vietose. Bet taip pat žadame reikalauti, kad savo darbą tinkamai atliktų ir organizatorių samdomi apsaugininkai“, – sako PK viršininkas.
Jo nuomone, didesnės apsaugininkų atsakomybės turėtų pareikalauti ir kavinių bei barų savininkai, jeigu jie nori, kad jų įstaigose lankytųsi ramiai pailsėti norintys klientai, ypač – jei laukiama ir šeimų su vaikais.

Policija turi teisę ir priemonių kontroliuoti saugos tarnybų darbą bei spręsti, ar visuomet jos darbuotojai tinkamai atliko savo pareigas. Tas priemones ketina naudoti. 

S.Mikutavičius prašo ir visuomenės pagalbos. Žmonės, matantys negatyvius reiškinius viešose ar masinio pasilinksminimo vietose, turėtų nedelsdami skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.

„Kuo daugiau informacijos mes turėsime, tuo greičiau galėsime reaguoti, o žmonės bus saugesni“, – prašo įsidėmėti S.Mikutavičius.

Stiprins tvarką ir paplūdimiuose

Šiemet imtasi priemonių šiltuoju metų laikotarpiu stiprinti viešąją tvarką ir rajono paplūdimiuose. Mat pernykštė statistika parodė, kad šiose vietose būna daug nepagarbos aplinkiniams, alkoholio vartojimo atvejų, laivybos taisyklių ir kitų viešosios tvarkos pažeidimų.

Jau sutarta su Lietuvos saugios laivybos administracija, kad šios tarnybos bei Šilutės r. PK pareigūnai dirbs kartu bei padėtį paplūdimiuose stebės ir krante, ir iš vandens.

Pirmas toks bendras reidas surengtas antrąjį birželio savaitgalį, jo metu patikrinta keliasdešimt laivų, jų savininkams už įvairius pažeidimus surašyti keli administracinės teisės kodekso pažeidimų protokolai.