Policija džiaugiasi savanorių talkininkų parama

POLICIJOJEEAntradienį policijos savanoriui talkininkui šilutiškiui Stasiui Tunylai įteikta Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko Mariaus Draugvilos dovana. Ją perduodamas Šilutės rajono policijos komisariato vadovas Sigitas Mikutavičius dėkojo S.Tunylai už aktyvią visuomeninę veiklą, glaudų bendradarbiavimą su policija ir siekį sukurti saugią aplinką bei mažinti nusikalstamumą.

Dovanėles gavo ir dar šešios pareigūnų talkininkės, kurias bendradarbiauti su policija paskatino Šilutės darbo birža. Šias savanores sudomino ne tik savanoriška visuomeninė veikla. Jos turi viltį, kad artimiau susipažinusios su viešosios policijos darbu ir įvertinusios savo tinkamumą tokiam darbui, gaus rekomendacijas mokytis Policijos mokykloje bei papildyti pareigūnų gretas.

S.Mikutavičius sakė, kad policijos pareigūnai džiaugiasi augančia visuomeninių policijos talkininkų parama. Jo nuomone, gyventojai pradeda suprasti, kad visų saugumas yra ne vien pareigūnų darbas. Rūpintis saugia aplinka turi visi. Nusikaltimo užkardinimas ar viešosios tvarkos pažeidimo greitas išaiškinimas daugeliu atveju priklauso nuo įvykių liudininkų pateiktų pranešimų operatyvumo, tikslumo. Pokalbio dalyviams S.Mikutavičius pademonstaravo kompiuterizuotą sistemą, kurioje registruojami visi paros įvykiai, pranešimai, fiksuojma, kaip budintys pareigūnai sureaguoja į gautus pranešimus. Pareigūnų veiksmai, reaguojant į pranešimus ir aiškinantis pirmines jų aplinkybes, fiksuojami net sekundžių tikslumu.

Kalbėdamas apie policijos komisariato bendradarbiavimą su savivalda, S.Mikutavičius sakė, kad tikisi aktyvesnio Savivaldybės vadovybės dalyvavimo kuriant saugesnę aplinką. Deja, apie būtinybę mieste ir seniūnijose įtaisyti stebėjimo kameras keleri metai tik kalbama, bet jokių konkrečių darbų nėra. O vietų, kuriose tiesiog būtina nuolatinė stebėsena, vien Šilutės mieste yra aibė.

Prie puodelio kavos Šilutės rajono policijos vadovas S.Mikutavičius dėkojo rajono žiniasklaidai, kuri visuomet noriai informuoja apie policijos pastangas didinti pasitikėjimą jos veikla ir įtraukti visuomenę į saugesnės aplinkos kūrimą.