Policija – ir vėl ant permainų slenksčio

policijaNuolat reformuojama Lietuvos policija netrukus išgyvens dar vieną pokyčių etapą, apie kurį daugiau žinoti vertėtų visiems, besidomintiems teisėsauga.

Praėjusiame laikraščio numeryje rašėme apie pastaraisiais mėnesiais Šilutės policijoje įgyvendintas naujoves, o šįkart – apie tai, kas keisis nuo 2017 metų pradžios.

Šilutės policijos viršininkas Artūras Mikalauskas informuoja, jog numatyta, kad nuo Naujųjų metų bus sujungti iki šiol atskiri esantys Kriminalinės ir Viešosios policijos padaliniai. Manoma, kad tai sudarys sąlygas efektyviau ir per trumpesnius terminus ištirti piliečių skundus. Pasak A.Mikalausko, atlikti eksperimentai tai patvirtino.

Visą Šilutės rajoną numatyta padalinti į 4 teritorijas, kurias prižiūrėti bus sudarytos pareigūnų grupės po 6 specialistus. Pareigūnai turės savo vadovus, kurie paskirstys darbus, bet kabinetuose jie nesėdės.

„Darbo kabinete turės nebent grupių vadovai, o kiti pareigūnai dirbs teritorijose“, – sako A.Mikalauskas.

Tokią pertvarką Policijos departamentas įgyvendina siekdamas, kad kabinetuose dirbtų ne daugiau kaip 30 proc. policijos darbuotojų.

Bet juk kažkas turės atlikti ir visą kabinetinį darbą? Anot komisariato viršininko, pastaraisiais metais policijos sistemoje jau mažinama biurokratinio darbo, tad pareigūnai turėtų susitvarkyti.

Pirmieji pertvarkos žingsniai jau daromi – reformuojamas Prevencijos poskyrio tyrėjų (kitaip tariant – apylinkės inspektorių) darbas. Šie pareigūnai dirbs grupėmis, kurioms bus priskirtos kur kas platesnės teritorijos nei viena seniūnija.

Pasak A.Mikalausko, iki šiol vienas apylinkės inspektorius kuravo siauresnę – vienos seniūnijos – teritoriją.

Pareigūnui susirgus ar išėjus atostogų, pavaduojantys kolegos būdavo tarsi įmetami į nepažįstamus vandenis.

Dabar grupė galės sėkmingai dirbti toliau, nes visi jos nariai žinos visos plačios apylinkės reikalus.

A.Mikalauskas pripažįsta, kad ne visi pareigūnai palankiai vertina naujoves – tikriausiai žmonės dar nespėjo įsigilinti į permainų reikšmę, be to, veikia ir įprasti stereotipai.