Policija įspėja: padažnėjo gyvulių vagysčių

breechbirthTauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas įspėja: pastaruoju metu itin suaktyvėjo gyvulių vagys. Pareigūnai ragina ūkininkus būti budrius ir imtis papildomų priemonių turtui apsaugoti.

Ganyklose besiganantys gyvuliai, subrandintas derlius daržuose, žiemai paruoštas ir laukuose paliktas šienas ilgapirščių dėmesio sulaukia kasmet.

Pareigūnai pastebi, kad šiemet gyvulių vagys tapo gerokai įžūlesni – per šiuos metus Tauragės AVPK prižiūrimoje teritorijoje užfiksuota 17 gyvulių vagysčių atvejų. Daugiausia nuostolių patyrė Šilutės ūkininkai – čia užregistruotos 7 gyvulių vagystės, Šilalės rajone registruotos 5 tokios nusikalstamos veikos, Tauragės rajone – 3, Pagėgių savivaldybėje – 2.

Pareigūnai ragina ūkininkus būti budrius ir atidžiau stebėti savo aplinką ir imtis visų įmanomų turto apsaugos priemonių. Stambesnių ūkių savininkams patartina apsvarstyti gyvulių saugojimo galimybę ar draudimą nuo vagysčių. Pavienius gyvulius ganyklose laikantiems gyventojams patartina juos pargabenti arčiau namų.

Neturėtų gyventojai pamiršti ir svarbiausių saugios kaimynystės principų. Kaip vieną iš patikimiausių ir efektyviausiai veikiančių turto apsaugos būdų policija rekomenduoja kaimynams stebėti savo aplinką ir keistis informacija tarpusavyje.

Pastebėjus gyvenvietėse ir jų apylinkėse slankiojančius įtartinus asmenis ar tarsi be tikslo važinėjančius automobilius, informuoti apie tai kaimynus, artimiausių ganyklų savininkus ir, žinoma, policiją tel. 112.