Policija įspėja saugotis telefoninių sukčių

Vėl suaktyvėjo telefoniniai sukčiai. / Stock.XCHNG nuotr.Balandžio 4 d. į policiją kreipėsi 4 Tauragės rajono bei vienas Pagėgių savivaldybės gyventojas pranešdami, kad jiems skambina nepažįstami asmenys ir reikalauja pinigų. Visi apie telefoninius sukčius pranešę žmonės buvo budrūs ir supratę, kad yra apgaudinėjami, pinigų jiems neatidavė.

Paskambinę telefonu, sukčiai paprastai prisistato policijos, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos ar kitų tarnybų pareigūnais ir prašo padiktuoti elektroninės bankininkystės prisijungimo kodus.

Kitas dažnas scenarijus – sukčius, paskambinęs telefonu, prisistato policijos pareigūnu, praneša apie artimą giminaitį ištikusią nelaimę (vairuodamas automobilį sužalojo vaiką ir pan.) ir prašo konkrečios sumos, nukentėjusiojo gydymui padengti. Neretai pinigų taip pat reikalaujama, motyvuojant, kad konkreti suma padėtų Jūsų artimajam išvengti atsakomybės.

Policija įspėja gyventojus būti atidiems, neperdavinėti nepažįstamiems asmenims pinigų, nesakyti savo elektroninės bankininkystės prisijungimo kodų, banko kortelių PIN kodų ir kitos konfidencialios informacijos. Apie siautėjančius telefoninius sukčius informuokite savo artimuosius bei pažįstamus, ypač svarbu apie tai pranešti vyresnio amžiaus žmonėms.

Jeigu Jums paskambino nepažįstami asmenys ir reikalauja pinigų ar elektroninės bankininkystės prisijungimo kodų, neskubėkite vykdyti jokių nurodymų ir nedelsiant apie tai praneškite policijai telefonu 112.