Policija įspėja: vykdami lankyti kapų, nepamirškite saugumo

Visų Šventųjų diena. / Šarūno Stanciko (silutesnaujienos.lt) nuotr.Spalio pabaiga – lapkričio pradžia – laikotarpis, kai daugelis žmonių vyksta lankyti artimųjų kapų. Dėl to visuose keliuose, ypač vedančiuose į kapines, padidėja transporto priemonių srautai, iškyla problemų, statant automobilius.

Poilsio dienomis taip pat padaugėja atvejų, kai apvagiami ilgesniam laikui be priežiūros palikti gyvenamieji namai, butai, transporto priemonės, infotmuoja Tauragės apskrities AVPK.

Siekdami, kad ilgąjį savaitgalį eismas vyktų kuo sklandžiau, o vagysčių iš automobilių būtų kuo mažiau, policijos pareigūnai vykdys sustiprintą patruliavimą prie kapinių, taip pat daugiau pareigūnų išvysime judresnėse sankryžose ir tose vietose, kur kasmet Visų Šventųjų ir Vėlinių dienomis eismas būna intensyviausias.

Vykdami aplankyti artimųjų kapų gyventojai neturėtų pamiršti pagrindinių saugaus kelyje reikalavimų. Pėstiems ir dviratininkams pareigūnai rekomenduoja segėti atšvaitus, dėvėti šviesą atspindinčias liemenes ne tik tamsiuoju paros metu, bet ir dieną, o kelyje būti atsargiems.

Automobilių vairuotojai turėtų rinktis saugų važiavimo greitį, įvertinti eismo ir oro sąlygas, būti ypač budrūs tamsiu paros metu, taip pat judraus eismo kelių ruožuose ir tose vietose, kur vaikšto pėstieji.

Siekiant išvengti spūsčių į kapines vykstantiems gyventojams pareigūnai pataria jungtis ir vykti vienu automobiliu su giminaičiais, bičiuliais, pravartu rinktis aplinkinius kelius, o automobilius prie kapinių statyti talpiai, paliekant vietos ir kitiems.

Gyventojams taip pat derėtų atminti, kad kelyje svarbus ne tik budrumas, bet ir mandagus elgesys. Kultūringas ir atsakingas vairavimas padėtų išvengti daugelio, kad ir smulkių eismo įvykių, o taip pat nemalonių incidentų kelyje.

***
Policija įspėja gyventojus, kad šventinės, nedarbo bei poilsio dienos – ypač palankus metas vagims.

Pastebėję, kad gyventojai yra išvykę ilgesniam laikui, ilgapirščiai grobio ieško ne tik automobiliuose prie kapinių, bet ir gyvenamuosiuose namuose, butuose. Todėl pareigūnai pataria imtis visų būtiniausių turto apsaugos priemonių:

  • automobiliuose nepalikite nieko, kas galėtų sudominti vagis, užrakinkite visas duris, bagažines, užverkite langus;
  • išvykdami iš namų, net ir trumpam, visais galimais užraktais užrakinkite duris, sandariai uždarykite visus langus, nesvarbu kuriame aukšte gyvenate. Nepalikite pravirų orlaidžių, balkono ar rūsio langų, apžiūrėkite, ar visi įėjimai į namą yra užrakinti;
  • esant galimybei išvykdami palikite įjungtą šviesą ar radiją;
  • išvykstant iš namų naudinga apie tai informuoti kaimynus, paprašykite, kad jie atkreiptų dėmesį į tai, kas vyksta bute jums nesant, o pastebėję ką nors įtartino, nedelsiant jums paskambintų.
  • iš anksto pasirūpinkite, kad namo kuriame gyvenate kiemas ir įėjimas į laiptinę būtų kuo geriau apšviestas;
  • jei sugrįžę namo pastebėjote, kad bute jau lankėsi vagys (atvertos durys, išdaužtas langas ir t.t.), neikite į butą, nieko nelieskite rankomis, kad nepanaikintumėte nusikaltėlių pėdsakų;
  • jeigu jus apvogė ar apgavo nedelsiant kreipkitės į policiją bendruoju pagalbos telefonu 112.