Policija neabejoja, kad suras grasintojus (PAPILDYTA)

Uzminuotas restoranasJau rašėme, kad antradienio vakarą visų specialiųjų tarnybų automobiliai, įjungę švyturėlius, skubėjo prie Šilutės miesto centre esančio pastato, kuriame yra daug parduotuvių ir restoranas „Rambynas“.

Skubėjo todėl, kad Bendrajame pagalbos centre 18.45 val. buvo gautas pranešimas, jog Šilutės centre padėta bomba.

Šilutės policijos l.e.p. viršininkas Alvydas Balandis sakė, jog pareigūnai netruko išsiaiškti, kad skambinta buvo iš tame pačiame pastate esančio taksofono. Pasak A.Balandžio, pranešėjo balsas buvo vaikiškas, jis nenurodė adreso, kur padėta bomba.

Įvykio vieta buvo aptverta „stop“ juosta, iškviesti išminuotojai.

Vien policijos pareigūnų į operaciją buvo įtraukta apie 15. Įvykio vietoje  greitosios pagalbos medikai ir ugniagesiai gelbėtojai, atvyko „Aro“ rinktinės išminuotojai.

Apie 19 val. pradėta iš pastato evakuoti žmones, jų išvesta kelios dešimtys. Operacija baigta apie 21.30 val. kuomet paaiškėjo, jog sprogmenų pastate nėra.

Pastate įsikūrusių parduotuvių ir įmonių vadovai sakė, kad nebuvo sulaukę jokių grasinimų.

Šilutės policijos komisariato vadovas neabejoja, jog taip „pokštavusį“ žmogų pavyks nustatyti, jam gresia baudžiamoji atsakomybė.

Pasak A.Balandžio, tokiais atvejais, kai šitaip sutrikdomas įmonių darbas, žalos atlyginimo turi teisę reikalauti (ir įprastai reikalauja) jų vadovai. Taip nevykusiai juokavęs šilutiškis neabejotinai padarė nemenką, gal tūkstančiais skaičiuojamą žalą pastate įsikūrusioms parduotuvėms ir įmonėms.

„Bet… ačiū Dievui, kad tai buvo tik pokštas“, – pasidžiaugė A.Balandis.

Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.