Policija nepritaria siūlymui įteisinti dujinius balionėlius asmenims nuo 14 metų

Policija nepritaria siūlymui įteisinti dujinius balionėlius savigynai asmenims nuo 14 metų ir įžvelgia nemažai rizikų. Viena rizikų, kad balionėliai bus naudojami ne tik savigynai, bet ir nusikalstamoms veikoms ir administraciniams nusižengimams daryti.

pepper gas in the hand of a young man in a black jacket CS spray self-defense Tear gas concept, close up, selective focus , blurred dark background

„Turėdami dujinius balionėlius paaugliai norės juos išbandyti ant savo bendraamžių, siekdami parodyti viršenybę ar pasityčioti, apiplėšti ir pan. Be to nepilnamečiai iki 18 metų ne visais atvejais gebės atskirti kur ir kuriuo metu baigiasi savigyna ir prasideda savigynos priemonių naudojimas keršto ar kitais neteisėtais tikslais. Todėl balionėliai galimai bus naudojami ne tik apsiginti, bet ir užpulti arba jais grasinti“, – rašoma pranešime.

Antroji rizika – nepilnamečiams iki 16 metų, kurie įvykdys nusikalstamą veiką ar administracinį nusižengimą nebus galima pritaikyti atsakomybės. Už jų nusižengimus turės atsakyti, tėvai, globėjai, mokyklos, t. y. nepilnamečiams būtų suteikta teisė be pareigos atsakyti už savo veiksmus.

Kaip viena iš rizikų taip pat pažymima, kad balionėliai galimai bus naudojami ne pagal paskirtį, o paauglių žaidimams, kai dujų bus pripurškiama patalpose (siekiant nutraukti ugdymo procesą), transporto priemonėse.

„Tokiu įteisinimu tik labai retai bus pasiektas norimas rezultatas, kad nepilnamečiai patys apsigintų. Tai, kad nepilnametis turės balionėlį dar nereiškia, kad jis jį panaudos iškilus būtinosios ginties sąlygoms. Pagrindinis veiksnys lemiantis, kad asmuo gintųsi yra jo valia ir ryžtas priešintis užpuolikui. Jei to nėra tai dujinis balionėlis pats savaime paauglio neapgins“, – rašoma pranešime.

Įteisinus balionėlius ilgainiui piktavaliai atras kontrapriemonių prieš juos, t. y., siekiant užpulti dujinius balionėlius turinčius paauglius bus pradėti naudoti didesnio galingumo ginklai, – nurodo Policijos departamentas.

ELTA inf.