Policija primena skiriamojo ženklo „Neįgalusis“ naudojimo tvarką

neigaliojoPastaruoju metu Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai pastebi, kad ne visi eismo dalyviai, kuriems nustatytas ribotas darbingumo lygis, yra susipažinę su skiriamojo ženklo „Neįgalusis“ naudojimo tvarka.

Dėl to eismo dalyviams kyla nemažai keblumų ir problemų naudojantis Kelių eismo taisyklėse numatytomis išlygomis, skirtomis transporto priemones vairuojantiems neįgaliesiems.

2011 m. kovo 25 d. Socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu patvirtinta, kad skiriamąjį ženklą „Neįgalusis“ turi teisę naudoti asmenys, kurie patys vairuoja automobilius ir kuriems yra nustatytas  0-30 procentų darbingumo lygis arba didelių specialiųjų poreikių lygis, arba turi neįgalių asmenų statymo kortelę.

Tai reiškia, kad asmenys, kuriems yra nustatytas didesnis nei 30 procentų darbingumo lygis negali naudoti ženklo „Neįgalusis“.

Minėtame teisės akte taip pat yra numatyta, kad skiriamąjį ženklą „Neįgalusis“ gali naudoti asmenys, vežantys asmenis, kuriems yra nustatytas 0-25 procentų darbingumo lygis ar didelių specialiųjų poreikių lygis, ar sunkus neįgalumo lygis.

Dokumentas, suteikiantis teisę naudoti šį ženklą yra neįgaliojo pažymėjimas arba neįgaliųjų asmenų statymo kortelė, jeigu ji yra pateikiama kartu su neįgaliojo pažymėjimu.

Asmenys, turintys teisę naudoti skiriamąjį ženklą „Neįgalusis“, vairuodami automobilius privalo šiuo ženklu naudotis taip, kaip nurodyta Kelių eismo taisyklėse.

Palikdamas automobilį neįgaliesiems skirtose vietose, kelio ženklų „Sustoti draudžiama“ arba „Stovėti draudžiama“ galiojimo zonose arba ties atitinkamomis prie važiuojamosios kelio dalies nubrėžtomis ženklinimo linijomis, vairuotojas, turintis teisę naudoti ženklą „Neįgalusis“, privalo juo pažymėti transporto priemonės priekį ir galą.

Jeigu vairuotojas turi teisę naudoti ženklą, tačiau juo nepaženklintą transporto priemonę palieka stovėti neįgaliesiems skirtose ar draudžiamose vietose, jis taip pat pažeidžia Kelių eismo taisykles ir gali būti už tai traukiamas administracinėn atsakomybėn.

Vairuotojai turėtų atminti, kad nei ženklas „Neįgalusis“, nei neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortelė nesuteikia jiems teisės statyti automobilių ant šaligatvių, vejų ar tokiose vietose, kur palikti automobiliai trukdytų kitų transporto priemonių eismui ar jo saugumui.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, siekdami tinkamai užtikrinti eismo saugumą mieste, nuolat vykdo Kelių eismo taisyklių pažeidimų kontrolei skirtus patikrinimus.

Patruliuojantys policijos pareigūnai nepaisant diena ar naktis, žiema ar vasara principingai reaguoja tiek į grubius, tiek į smulkesnius Kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Užfiksavus pažeidimą, Kelių eismo taisyklių nesilaikančiam asmeniui yra surašomas administracinio teisės pažeidimo protokolas.

Policijos pareigūnai primena, kad laikytis taisyklių ir saugumo reikalavimų kelyje privalo visi eismo dalyviai.