Policija ragina būti atsargiems ant užšalusių vandens telkinių

Užšalus vandens telkiniams ant ledo galime išvysti slidinėjančius žmones, žvejus ar smalsuolius, norinčius išbandyti ledo tvirtumą. Tačiau niekada negali žinoti kada nekalta pramoga gali baigtis tragedija.

Pareigūnai pateikia keletą taisyklių, kurių laikymasis gali išgelbėti gyvybę įlūžus.

Pareigūnai siekdami, kad tokių nelaimių būtų išvengta, pateikia keletą taisyklių, kurių laikymasis gali išgelbėti gyvybę.

Pirmiausia reikia žinoti, kad ledas laikomas tvirtu ir išlaiko žmogų, jeigu jo storis yra daugiau nei 7 cm. Kad ledas išlaikytų grupę žmonių, jo storis turi būti ne mažesnis kaip 12 cm. Trapus, plonas ledas būna tose vietose, kur matosi įšalusios medžių šakos, krūmai, nendrės, kur įteka upeliai ar šaltiniai, neseniai buvo iškirstos eketės.

Primename, kad pagal Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisykles, poledinės žūklės mėgėjams privaloma su savimi turėti virvę su svareliais, gelbėjimosi liemenę ir specialius smaigus, kurie padėtų išlipti ant ledo įlūžus.

Ant užšalusių vandens telkinių draudžiama važiuoti motorizuotomis transporto priemonėmis. Šių taisyklių nesilaikymas užtraukia įspėjimą arba baudą.

Jei įlūžote į ledą, nepasiduokite panikai, išlikite ramūs ir stenkitės nepavargti. Įlūžusiam žmogui patariama ropštis į tą pusę, iš kurios atėjo. Bandykite „užplaukti ant ledo“ laikydamiesi ant vandens paviršiaus, irdamiesi kojomis ir artėdami prie tvirtesnio ledo. Krūtine reikia šliaužti kuo toliau, nebandyti iš karto stotis – tai daryti galima tik pasiekus krantą. Jei pastebėjote įlūžusį asmenį – nedelsiant skambinkite telefonu 112. Laukdami pagalbos atsargiai prisiartinkite prie eketės krašto ir įlūžusiam žmogui ištieskite pagalį, lentą, virvę ar kitą daiktą, į kurį jis galėtų įsikibti.

Neleiskite ant ledo mažamečių vaikų be suaugusiųjų priežiūros! Būkite atsargūs!