Policija ragina gyventojus bendradarbiauti, siekiant užkardyti pažeidimų ar nusikaltimų vykdymą

vagisTauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje bene kiekvieną dieną užfiksuojami teisės pažeidimai ar gaunami pranešimai apie įvykdytas nusikalstamas veikas. Pareigūnai pastebi, kad praeityje dėl gyventojų budrumo ir pastabumo buvo išaiškintas ne vienas asmuo, padaręs pažeidimą ar įvykdęs nusikaltimą.

Džiugu, jog kone kasdien į policiją kreipiasi pilietiški asmenys, pastebėję, kad priekyje važiuojantis automobilis įtartinai manevruoja, kad neleistinoje vietoje pastatyta transporto priemonė, kad kaimynystėje mušasi asmenys ar daromi kiti pažeidimai. Pareigūnai, siekdami užkardyti ne tik administracinius teisės pažeidimus, bet ir rimtesnius nusikaltimus, tokius kaip vagystės, kreipiasi į gyventojus, prašydami pagalbos padedant išaiškinti ar sustabdyti asmenis, bandančius įvykdyti minėtą nusikalstamą. Nors per pastaruosius metus vagysčių skaičius ženkliai sumažėjęs, vis tik problema niekur nedingo, todėl mėginant ją išspręsti ypač svarbus visuomenės ir policijos bendradarbiavimas.

Svarbu, kad gyventojai būtų budrūs saugodami ne tik savo, bet ir kaimynų turtą. Prieš įvykdant vagystę, gyventojai gali pastebėti įvairių ženklų, padėsiančių išvengti nusikalstamų veikų pasekmių. Buto ar namo šeimininkai, skirtingu paros metu sulaukdami skambučių ar nepažįstamų asmenų apsilankymų įvairiais klausimais, gali nenutuokti, kad jie tapo ilgapirščių taikiniu, tačiau esant tokiems reiškiniams, reikėtų sunerimti. Pastebėjus dažnai šalia Jūsų ar kaimynų namų besirodančius tuos pačius asmenis, automobilius, sekančius jus iki gyvenamosios vietos, pravartu ne tik įsiminti žmonių veido bei kitus bruožus ar automobilio spalvą, modelį bei valstybinius numerius, bet ir apie tai nedelsiant pranešti pareigūnams. Į policiją reiktų kreiptis ir tuo atveju, jei išgirdote įtartinus garsus. Galbūt vagys kėsinasi į Jūsų ar jūsų pažįstamų asmenų turtą.

Tauragės apskr. VPK pažymi, kad svarbu ne tik sutarti su artimiausiais kaimynais ir pasirūpinti savo būsto saugumu (tinkamomis durimis, spynomis, signalizacija, užvertais langais ir pan.), bet ir stebėti savo gyvenamąją aplinką. Raginame visus gyventojus ir toliau būti tokiais pilietiškais, o pastebėjus įtartinus asmenis ar išgirdus įtarimą keliančius garsus, apie tai nedelsiant pranešti:
• Policijos budėtojų telefonu (8 446) 20 270;
• Bendruoju pagalbos telefonu 112.