Į policiją besikreipiantys nuo sukčių nukentėję asmenys seniai nebe naujiena. Vien per pastaruosius mėnesius gauta apie 18 pranešimų. Vieni spėjo susivokti, kad juos mėgina „apsukti aplink pirštą“, kiti, deja, pasimovė ant sukčių kabliuko.
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai pastebi, kad dažniausiai gyventojai nukenčia nuo internetinių ar telefoninių sukčių.
Internetinio sukčiavimo atvejai labai įvairūs. Policijos pareigūnai gyventojus ragina būti atsargiems, pervedant pinigus į fizinių asmenų banko sąskaitas.
Pabrėžiama, kad dažniausiai pačių pigiausių skelbimų autoriai greičiausiai yra sukčiai. Jų skelbimai neretai išsiskiria gerokai mažesnėmis kainomis. Taip pat svarbu, kad pirkėjai nebūtų per daug patiklūs: reiktų vengti pirkimų realiai neapžiūrėjus prekės, nes pasitaiko atvejų kuomet apgavikai parduoda neegzistuojančią prekę ir, gavę avansą, dingsta, o kiti nors ir parduoda realius daiktus, tačiau neretai nuslepia jų defektus. Pareigūnai ragina pirkėjus nesutikti mokėti avanso, nesusitikus su pardavėju ir neapžiūrėjus prekės.
Telefoniniai sukčiai dažniausiai stengiasi „sužaisti“ netikėtumo faktoriumi. Paskambinę konkrečiam asmeniui, jie prisistato policijos darbuotojais, pasakoja istorijas apie į bėdą patekusius artimuosius, apie iš banko nuimtus padirbtus pinigus ir pan. Gyventojai turėtų žinoti, kad policijos bei kitų tarnybų pareigūnai, paskambinę telefonu, nereikalauja perduoti grynųjų, pasakyti elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenų ar atlikti kitas bankines operacijas.
Pareigūnai ragina gyventojus elgtis itin apdairiai ir nepakliūti į sukčių pinkles – neatskleisti nepažįstamiems asmenims savo vardo, pavardės, asmens kodo ir konfidencialių elektroninės bankininkystės duomenų.
Kilus įtarimui, kad susidūrėte su sukčiumi, neskubėkite vykdyti jo prašymų ir nedelsdami praneškite:
• Policijos budėtojų telefonu (8 446) 20 270;
• Anoniminiu policijos pasitikėjimo telefonu (8 446) 61 952;
• Bendruoju pagalbos telefonu 112.
Rašyti atsakymą