Policija ragina saugoti savo turtą

Nuo mažens mokome vaikus ir primename artimiesiems saugoti savo daiktus, namus ir jame esantį turtą nuo ilgapirščių. Tačiau vis tiek užmaršumas ar tikėjimas, kad „iš manęs nevogs“, neapsaugo nuo nekviestų svečių.

Per 2020 m. pirmąjį pusmetį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) aptarnaujamoje teritorijoje užregistruotos 168 vagystės. Lyginant su 2019 m. laikotarpiu, tai 26 – iomis vagystėmis mažiau. Šilutės rajono policijos komisariate registruotos 85 nusikalstamos veikos.

Vagis vilioja bet kokie matomoje vietoje palikti daiktai, nerakintos namų/buto durys, sodo nameliai ir juose esamas turtas bei viskas iš ko įmanoma pralobti. Dažniausiai vagiama iš gyvenamųjų patalpų – atvirų vietų (kiemas, automobilių stovėjimo aikštelė, kapinės, paplūdimys), negyvenamų patalpų – garažų, ūkinių pastatų, statybos objektų, prekybos vietų, įstaigų ir įmonių, transporto priemonių.

Policijos pareigūnai pataria kaip saugoti savo turtą: pasirūpinti signalizacija, grotomis arba apsauginėmis, išorinėmis žaliuzėmis; pasirūpinti tinkamomis durimis bei sudėtingesnės konstrukcijos spyna; turtą apdrausti; patikima apsauga – kaimynai, svarbu su jais palaikyti gerus santykius ir paprašyti, kad pastebėjus įtartinus asmenis šalia jūsų namų apie tai būtų pranešta; vertingus daiktus pažymėti policijoje; nepalikti atvirose vietose sodo technikos ar kitų daiktų, kurie gali vilioti ilgapirščius.

Taip pat ragina registruoti savo kamerą, kuri gali padėti užtikrinti Jūsų bei kitų saugumą, nutikus nelaimei padėtų aiškinantis įvykio aplinkybes. Registracija truks iki 5 minučių: užregistruoti savo vaizdo kamerą galima portale www.epolicija.lt; portale www.epolicija.lt galima palikti prašymą, kad pareigūnas atvyktų pas Jus Jums patogiu laiku ir padėtų užregistruoti turimą kamerą.