Policija rugsėjį dirbs itin aktyviai, telkia ir savanorius

Lietuvos policija, siekdama užtikrinti eismo dalyvių, ypač jaunųjų, saugumą keliuose ir viešąją tvarką, prasidėjus naujiems mokslo metams, kai keliuose gerokai padaugėja transporto priemonių, patruliuos perėjose prie mokyklų ir tikrins vairuotojų blaivumą. Tam visoje Lietuvoje pasitelkiami šimtai savanorių. Pareigūnai pirmą kartą patruliuos perėjose kartu su Raudonojo Kryžiaus savanoriais.

Policija ne pirmus metus bendradarbiauja su mokyklomis, socialiniais partneriais, įtraukia dvasininkiją ir bendruomenes. Ir šiemet aktyviai įsitrauks patyrę policijos rėmėjai, jaunieji policijos rėmėjai ir Šaulių sąjungos savanoriai, jie savarankiškai patruliuos su policijos pareigūnais iš anksto numatytose vietose. Šiemet pirmą kartą bus pasitelkti RK savanoriai 16-oje šalies miestų.

Rugsėjo mėnesį bus skiriama daug dėmesio eismo saugumui keliuose, gatvėse, pėsčiųjų perėjose prie švietimo ir ugdymo įstaigų užtikrinti. Pareigūnai su savanoriais patruliuos šalia mokyklų esančiose pėsčiųjų perėjose ne tik iki rugsėjo 10 d., bet visą rugsėjį.

Bus vykdomos prevencinės priemonės, skirtos moksleiviams, studentams, tikrinama teisės vairuoti turėjimas, saugos diržų ir šalmų naudojimas. Policija kreips dėmesį, kaip nepilnamečiai, vairuojantys dviračius, elektrinius paspirtukus, mopedus, laikosi KET reikalavimų, ar pagal amžių jie gali vairuoti tam tikrą transporto priemonę, ar dėvi saugos šalmus, ar el. paspirtuku nevežamas keleivis.

Bus atkreiptas dėmesys į transporto priemones, kuriuose į mokyklas vežami vaikai, tikrinamas mokyklinių, maršrutinių autobusų ir kitų transporto priemonių vairuotojų blaivumas. Kartu su mokyklomis bus siekiama užtikrinti, ar vaikus vežančių mokyklinių autobusų vairuotojai užtikrina saugų vaikų įlipimą ir išlipimą, vaikų skaičių autobuse, saugos diržų naudojimą.

Policijos departamentas rekomenduoja priemones miestuose pasirinkti, atsižvelgiant į policijos įstaigos tikslus, vykdomas funkcijas ir eismo saugumą.

Naujų mokslo metų pradžiai daug dėmesio skiria ir Europos kelių policijos tinklas ROADPOL, kuris vienija daugiau nei 25 šalių kelių policijos pajėgas, tarp jų ir Lietuvos. Rugsėjo 16–22 d. ROADPOL inicijuoja prevencinę priemonės – Saugaus eismo dienos minėjimą, rugsėjo 21-ąją skelbia Europos dieną be žuvusiųjų keliuose. Kiekvienas Jūsų galite pasirašyti asmeninį penkių punktų Saugumo dienų pasižadėjimą.

Lietuvos kelių policijos duomenimis, 2022 m. sausio‒liepos mėn. šalies keliuose įvyko daugiau nei 1 650 eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės. Užfiksuota 19 proc. eismo įvykių, kai nukentėjo nepilnamečiai: žuvo 2 mažamečiai lengvųjų automobilių keleiviai (4 m. mergaitė ir 6 m. berniukas). Sužeista daugiau nei 330 nepilnamečių (101 pėsčiasis, 75 dviračių ir 12 mopedų vairuotojų). Rugpjūčio pabaigoje žuvo 16-metis mopedo vairuotojas, 16-metė mopedo vairuotoja sužeista.