Policija sankryžose kontroliuoja pėsčiuosius

policijalt nuotrrrrAtsižvelgdami į pastaruoju metu suintensyvėjusį pėsčiųjų ir kitų eismo dalyvių judėjimą miestuose, Tauragės AVPK pareigūnai rugsėjo 20-ąją vykdė sustiprintą pėsčiųjų kontrolę Tauragėje, Šilutėje, Šilalėje ir Pagėgiuose.

Policijos pareigūnų pajėgos buvo išdėstytos prie didžiųjų sankryžų ir judriausių perėjų, kur ir susitelkia gausūs pėsčiųjų ir vairuotojų srautai.

Prevencinės priemonės metu pareigūnai stebėjo, kaip pėstieji laikosi Kelių eismo taisyklių prie šviesoforais reguliuojamų, taip pat prie nereguliuojamų pėsčiųjų perėjų, ėjimo per važiuojamąją dalį taisyklių. Iš viso Tauragės AVPK aptarnaujamoje teritorijoje užfiksuoti 29 pėsčiųjų padaryti pažeidimai ir 11 transporto priemonių vairuotojų įvykdytų pažeidimų.

Šilutėje pėstiesiems galiojančių taisyklių nesilaikė 14 gyventojų, Tauragėje – 9, Šilalėje – 6 eismo dalyviai.

Policija ragina gyventojus rūpintis savo saugumu ir atsakingai elgtis kelyje. Pėstieji turi žinoti, kad esant intensyviam eismui transporto priemonę sustabdyti sudėtingiau, nei pėsčiajam įsitikinti savo saugumu prieš įžengiant į perėją ar sankryžą. Tai pat pėstieji turėtų segėti šviesą atspindinčius elementus esant blogam matomumui ir tamsiuoju paros metu.