Policija stiprina eismo kontrolę

patrulis ziema policijaJau nuo vasario pradžios Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai sustiprino budėjimą keliuose ir gatvėse. Nors vieni vairuotojai tai pastebėjo, kiti – ne, bet visi turi žinoti, kad jei pažeidė Kelių eismo taisykles (KET), tikrai gaus kvietimą į policijos komisariatą arba pranešimą apie baudą.

Šilutės r. PK viršininkas Sigitas Mikutavičius informuoja, jog nemažėjantis avaringumas keliuose verčia policiją imtis visų įmanomų priemonių eismo saugumui užtikrinti. „Naudosime visas mums suteiktas galias: viešą patruliavimą, neviešą patruliavimą, tam tikrose vietose ir tam tikru metu KET pažeidimus fiksuosime techninėmis priemonėmis, kurių vairuotojai nepastebės ir tuo metu nebus stabdomi“, – sako PK viršininkas.

Tokių priemonių imtasi vasario pradžioje, po to, kai sausis ir vėl pažėrė aukų keliuose.

Akivaizdu, kad sausį – ypač daug skaudžių nelaimių mūsų rajone. Pernai sausio 10 d. prie Juknaičių žuvo 19-metė moksleivė, sausio 30 dieną prie Saugų įvykusi avarija pareikalavo iš karto 4 aukų. Šiemet sausio 12 dieną tame pačiame kelio Juknaičiai – Sausgalviai ruože, kuriame žuvo minėta moksleivė, automobiliui atsitrenkus į medį sudegė du vyrai, sausio 31 d. vienas vyras žuvo, o vienas sužeistas Žemaičių Naumiestyje.

Mirtį nešančių nelaimių priežastys vis tos pačios: neatsakingas vairavimas, didelis greitis, vairavimas išgėrus ir patyrimo stoka, kuomet jauni vairuotojai neįvertina eismo sąlygų.

„Visos šios ir daug kitų nelaimių vyksta dėl vairuotojų kaltės, jų neatsakingumo, o pasekmės būna skaudžios daugeliui žmonių“, – sako PK viršininkas S.Mikutavičius.

Todėl pareigūnai siūlo nenustebti, jei vieną gražią dieną KET pažeidinėti mėgstantys piliečiai gaus kvietimą į policijos komisariatą arba pranešimą apie jau paskirtą baudą.

„Net jei jūs nepastebėjote, kad jūsų pažeidimą kas nors užfiksavo, administracinė teisena jau gali būti pradėta“, – sako S.Mikutavičius.