Policija su įmonių darbuotojais turi apie ką kalbėtis

policijalt nuotrrrrŠilutės policijos komisariato vadovai aplankė didžiausias rajono įmones, kur surengė susitikimus su jų darbuotojais. Tokie susitikimai parodė, kad jų reikia ir kad kalbėtis policijai su šilutiškiais yra apie ką.

Į susitikimus su „Šilutės baldų“, „Germanikos“, „Biofuture“, „Šilutės Rambyno“ bei „Klassmann Deilman“ darbuotojais išsiruošė komisariato viršininkas Sigitas Mikutavičius, Viešosios policijos skyriaus viršininkas Alvydas Balandis bei bendruomenės pareigūnė Nerija Ropienė.

Dabar jie prisipažįsta, jog pradžioje abejonių buvę abiem pusėms: ir pareigūnai, ir įmonių darbuotojai svarstė, ar verta tokiems susitikimams eikvoti brangų darbo laiką ir ar policija pasakys ką nors tokio, kas žmonėms būtų nežinoma ir naudinga. Tačiau pasirodė, kad kalbėtis yra apie ką.

Pareigūnai darbo kolektyvuose pristatė rajono kriminogeninę situaciją ir pagrindines teisėsaugos problemas, praėjusių metų nusikalstamumo išaiškinamumo rezultatus, supažindino su nauja pareigybe – bendruomenės pareigūne.

Paaiškėjo, kad daug šilutiškių nebuvo girdėję apie policijos teikiamas paslaugas, pavyzdžiui, vertingų daiktų žymėjimą, apie galimybes kurti saugios kaimynystės grupes. Nežino jie ir daugelio kiekvienam svarbių dalykų, pavyzdžiui, daugeliui buvo naujiena, kad į gatvę išvažiuoti dviračiu gali tik vyresni nei 12 metų vaikai ir kad jie privalo turėti specialų mokyklos išduotą pažymėjimą apie išklausytą Kelių eismo taisyklių kursą.

Ne visi žino, kad viešose vietose negalima šerti benamių gyvūnų, kad už tai yra numatyta administracinė atsakomybė. Pastebėta, kad dažniausiai tokius gyvūnus šeria vyresnio amžiaus žmonės, o jaunimą tai piktina.

Šilutiškiai buvo nustebinti sužinoję, kad komisariato vadovai nuotoliniu būdu stebi policijos ekipažų judėjimą, kad įvykiai registruojami iš karto juos skirstant pagal svarbą.

Išklausyta nemažai skundų dėl Bendrojo pagalbos centro darbo. Šilutiškiai, kuriems jau teko kreiptis telefonu 112, informavo, jog centro darbuotojams tenka ilgai aiškinti įvykių vietas ir aplinkybes, kai kurie sakė net pavargę kalbėti. Pareigūnai džiaugiasi, kad šilutiškiai yra neabejingi ir informuoja pastebėję girtus vairuotojus, praneša apie brakonieriavimo bei neteisėtus ginklo naudojimo atvejus.

Susitikimų metu aptartos ir kiekvienai įmonei aktualios problemos dėl kelių būklės ir automobilių parko. Įmonių vadovams pasiūlyta organizuoti darbuotojų susitikimus su policijos pareigūnais iš anksto numatytomis temomis, kuriomis pareigūnai pateiktų daug informacijos. Siūlyta įmonėse įrengti stendus, kur būtų viešinama aktuali policijos informacija. Kai kurių įmonių vadovai iš karto tarėsi su pareigūnais dėl tokių stendų.